Актуальні новини

Україні потрібно створити єдиний центр контрпропаганди, – “Телекритика”

В Україні має бути створений єдиний центр з протидії російській військовій агресії. Про це йдеться в проекті рекомендацій для медіа, органів державної влади та громадських організацій щодо протидії російській інформаційній агресії, презентованих представниками ГО “Телекритика”, передає “Укрінформ”.
“У нас зараз немає єдиного центру, який би здійснював аналіз загроз інформаційній безпеці”, – констатував програмний директор ГО “Телекритика” Роман Шутов.
За його словами, центр повинен займатися відстеженням дій супротивника в інформаційному просторі, прогнозуванням можливих наслідків і виробленням єдиної державної політики з протидії інформаційній агресії. У роботі центру мають бути задіяні науковці та громадські експерти.
Крім того, Шутов акцентував на необхідності ефективного державного менеджменту в інформаційній політиці. У цьому зв’язку він наголосив, що в умовах війни в Україні є “диверсифікація управління інформаційними процесами, замість консолідації і об’єднання”.
Експерт радить організувати цілісну комунікацію з боку української влади, широке роз’яснення державної політики щодо Донбасу та Криму для мешканців цих регіонів, а також налагодити комунікацію українських військових з місцевим населенням в зоні АТО.
За словами директора ГО “Телекритика” Діани Дуцик, в Україні має бути напрацьована законодавча база в сфері інформаційної політики.
На її переконання, важливою є й підтримка наукових аналітичних і теоретичних розробок в галузі інформаційної політики та безпеки, а також впровадження системи медіаосвіти в школах і вишах.
“Ми маємо навчити людей розрізняти фальшиву маніпулятивну інформацію від правдивої. Тільки таким чином ми можемо дійсно говорити про те, що наше суспільство матиме імунітет проти інформаційної агресії Росії”, – наголосила Дуцик.

  «Як можуть дорослі боятися бути там, де щодня ходять до школи діти?»

Залишити відповідь