Актуальні новини

Українська режисерка потрапила до студентської програми Каннського кінофестивалю

Українська режисерка Єлизавета Письмак, яка навчається у Польській національній школі кіно, телебачення і театру ім. Леона Шиллера (м. Лодзь), стала учасницею міжнародної студентської конкурсної програми Cinéfondation 2020 Каннського кінофестивалю.

Короткометражна анімаційна робота 23-річної режисерки з Чернігова «Ja i moja gruba dupa» («Я та моя товста дупа») опинилась серед 17 фільмів, відібраних із 1952 робіт, отриманих фестивалем від кіношкіл-учасниць програми, повідомляє Держкіно.

У своїй стрічці Єлизавета із гумором говорить на складну та серйозну тему дисморфофобії, деструктивної ненависті до свого тіла.

Одного дня героїня побачила себе у дзеркалі та вирішила за будь-яку ціну позбутися зайвої ваги. Вона виснажує себе голодом та страждає, доки нарешті до неї з довгоочікуваним запрошенням не з’являється гонець із казкового королівства худих. Але виявляється, що і там не все так прекрасно.

Нагадаємо, цього року Каннський кінофестиваль скасовано через пандемію коронавірусу.

Показ фільмів із відбору Cinéfondation, в кінці якого журі присудить нагороди, відбудеться наступної осені в Каннах у Фестивальному палаці. Дата події, а також склад журі буде оголошено зовсім скоро.

La Cinéfondation – конкурсна програма (секція) Каннського кінофестивалю, заснована у 1998 році за ініціативою багаторічного президента Жіля Жакоба. ЇЇ метою є відкриття молодих кінематографістів, а також показ студентських робіт зі всього світу.

З часу заснування «Сінефондасьйон» впровадила додаткові програми, які допомагають досягти поставленої мети. Сьогодні вона складається з трьох різних проектів: «Відбір», «Резиденція» (у цій програмі брав участь режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук) та «Ательє».

«Сінефондасьйон» відбирає від п’ятнадцяти до двадцяти перспективних короткометражних фільмів (окрім документальних), представлених кіношколами з усього світу. Відбір є паралельною секцією офіційного відбору Каннського кінофестивалю.

  Відома актриса Сальма Хайєк мало не померла від COVID-19

Залишити відповідь