Актуальні новини

Українські фільми презентували на Единбурзькому міжнародному кінофестивалі

Глядачі Единбурзького міжнародного кінофестивалю подивилися три українські стрічки. А в межах індустрійної секції професійній спільноті було представлено проєкти ще чотирьох майбутніх картин.
20 серпня завершився Единбурзький міжнародний кінофестиваль (EIFF). У межах Сезону культури Велика Британія/Україна на фестивалі були представлені українські роботи. Проєкт відбувся за підтримки Британської Ради та Українського інституту. Партнер — кінокомпанія «Артхаус Трафік».
Глядачі фестивалю побачили драму «Відблиск» Валентина Васяновича, документальну стрічку Володимира Тихого «День українського добровольця» та картину «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії.
«Британський глядач мало знайомий з українським кінопродуктом, а британська кіноіндустрія — доволі закрита система. Тому індустрійні презентації та покази українських стрічок у програмі одного з найвідоміших кінофестивалів Великобританії мають дійсно велике значення у контексті поширення знання про Україну через мистецтво. Нас приємно вразило, що незважаючи на помірно заповнені зали, всі глядачі лишалися на обговорення та цікавились тим, що відбувається зараз в Україні та як виглядає процес кіновиробництва під час війни», — сказала Наталія Мовшович, керівниця напряму «Кіно» Українського інституту.
Також у межах індустрійної секції EIFF Works in Progress відбувся український шоукейс. На ньому міжнародні сейлз-агенти, дистриб’ютори, продюсери та програмні координатори фестивалів завчасно ознайомилися з чотирма майбутніми українськими повнометражними фільмами на фінальних стадіях виробництва.
«Редакція» (ігровий, режисер Роман Бондарчук, продюсерка Дар’я Бассель). За сюжетом молодий науковець Юра стає свідком підпалу лісу. Він приносить фото підпалювачів у редакцію місцевої газети. За збігом обставин Юра лишається працювати у виданні і вплутується в химерний світ постправди.
«Ля Палісіада» (ігровий, режисер Філіп Сотниченко, продюсери Валерія Сочивець, Олександр Чубко, Галина Криворчук). Стрічка розповідає про розслідування вбивства міліціонера, яке відбувається у 1996 році, за 5 місяців до скасування смертної кари.
«Переміщені» (документальний, режисерка Ольга Журба, продюсерка Дар’я Бассель). Картина, робота над якою розпочалася невдовзі після повномасштабного російського вторгнення, документує кризу українських біженців.
«Експедиція 49» (документальний, режисерка Аліса Коваленко, продюсери Стефан Сіохан, Валерій Калмиков, Томаш Моравський, Катажина Кучинська). Фільм розповідає про п’ятьох бунтівних підлітків із прифронтового донбаського містечка, які вирушають в унікальну терапевтичну експедицію в Гімалаї.
«Фестиваль в Единбурзі — одна з найстаріших кіноподій в світі, а Британській ринок —  один з найбільших. Я певен, що участь в індустрійній секції EIFF Works in Progress сприятиме співпраці наших кінематографій, і, як мінімум, в найближчий час більше українських фільмів з’являтимуться на ринку Британії, а в перспективі ми матимемо фільми, створені у коопродукції між Україною та Великою Британією», — зазначив Ілля Дядик, програмний директор кінокомпанії «Артхаус Трафік».
Довідка
Сезон культури Велика Британія/Україна, в межах якого відбулися покази українських фільмів і презентація українських кінопроєктів на EIFF Works In Progress — це проєкт, який надає українським митцям можливості бути почутими у світі. Він зосереджується на змінених потребах і пріоритетах українського культурного сектору. Мета Сезону — посилити культурні взаємини й надати можливості налагодження зв’язків і співпраці між митцями обох країн. Початкова тема Сезону «Сценарії майбутнього» була переосмислена після повномасштабного вторгнення Росії в Україну й розвинулася в ширшу програму подій наживо у Великій Британії та глобальний онлайн-доступ до всієї програми. Програма мистецьких резиденцій, дискусій, відкритих форумів, кіно, музики, літератури, перформативних і візуальних мистецтв триватиме до березня 2023 року.

  1 червня — день Івана Довгого: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь