Актуальні новини

Український фільм «Атлантида» номінований на премію IPA

Український фільм Валентина Васяновича «Атлантида» номіновано на премію Міжнародної академії преси (IPA) у категорії «найкращий міжнародний фільм».

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1513807 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1513807{
margin: 0!important;
}
}

Конкуренцію українській картині складуть «Ще по одній» (Данія), «Сонце» (Тайвань), «Туве» (Фінляндія), «Мене тут більше немає» (Мексика), «Двоє» (Франція), «Джаллікату» (Індія), «Сестричка» (Швейцарія) та «Ла Йорона» (Гватемала).

Нагадаємо, що Україна висунула «Атлантиду» на здобуття премії «Оскар» у категорії «найкращий міжнародний фільм». Більшість фільмів, що змагаються за нагороду IPA представляють свої країни і на «Оскарі».

Міжнародна академія преси (IPA) була заснована у 1996 році та об’єднує представників професійних розважальних ЗМІ. Вона відзначає здобутки у галузі кіно, телебачення, радіо та нових медіа. Штаб-квартира організації знаходиться у Лос-Анджелесі. З січня 1997 року члени ІРА щорічно вручають премію Satellite Awards. Міжнародна академія преси вибирає номінантів на свою премію з національних і міжнародних заявок у 35 категоріях: 22 категорії кіно та 13 категорій телебачення. Лауреати премії за досягнення у галузі кіно та телебачення 2020 року стануть відомі 15 лютого 2021. Повний список номінантів можна побачити на сайті премії.

Фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича отримав кілька престижних нагород, зокрема, переміг на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти». Події фільму розгортаються у 2025 році, після перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для життя. Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори: колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходило у Маріуполі та Києві.

  На Каннському кінофестивалі вперше з’явиться глядацьке голосування

Залишити відповідь