Актуальні новини

Український інститут запускає діджитал-проєкт «Листівки з України»

«Сьогодні ми як ніколи потребуємо солідарності та підтримки від міжнародної спільноти. Росія руйнує багатовікову історію України, їхня зброя не зупиняється перед картинами Марії Примаченко, перед пам’яттю меморіалу Голокосту «Бабин Яр», перед Собором ХVIII століття та перед пам’ятками конструктивізму в архітектурі сучасного Харкова», — зазначають в Українському інституті.
Аби привернути увагу світу до цих злочинів і зафіксувати руйнування нашої спадщини, Український інститут започаткував діджитал-проєкт «Листівки з України».
«Розкажіть світові про знищення української культури, — закликають в Українському інституті. — Кожен може зробити величезну зміну та позбавити Росію цього важеля впливу, незалежно від місця знаходження. Поширюйте листівки у соцмережах, надсилайте їх тим діячам, які мають вплив та голос. Використовуйте хештег #PostcardsFromUkraine».
Також на сайті Українського інституту можна знайти й довідкову інформацію українською та англійською мовами про зруйновані пам’ятки. Зокрема, про те, як Чернігівська бібліотека для юнацтва (перша будівля Музею українських старожитностей — одного з перших і найвідоміших в Україні) зуміла пережити обстріли більшовиками у 1918 та 1919 роках і вціліти у Другу світову війну, але 11 березня 2022 року була зруйнована авіаударом російських військ. Кожна така розказана історія, надіслана листівка — крок до того, щоб правди про Україну в світі ставало більше.

  Фахівці розповіли, як дотримуватися посту без шкоди для здоров'я

Залишити відповідь