У цей день нічого не варили. Гріхом вважалося в руки брати ніж і щось ним різати.

Усікновення Глави Іоанна Предтечі відзначається 11 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 29 серпня). Це велике церковне свято. Воно присвячене пам'яті про мученицьку смерть Іоана Предтечі — хрестителя Ісуса Христа. У народі цей день називають Головорубом, інформує .

Традиції та обряди свята

В церквах здійснюється богослужіння.

В цей день встановлений суворий одноденний піст. Забороняється їсти м'ясо, рибу, молочні продукти. Також не дозволяється вживати в їжу будь-який червоний продукт (гранат, кавун), що нагадує за формою голову (лимон, апельсин, яблуко, капустяний качан).

Не можна брати в руки будь-який предмет, який нагадує за формою меч. Хліб нарізають заздалегідь, щоб потім не ламати його руками.

Веселитися, танцювати та співати в цей день — великий гріх.

Не можна копати картоплю, зривати яблука і зрізати мак.

Історія свята

Іоанн Предтеча неодноразово звинувачував правителя Галилеї Ірода в гріховних відносинах з дружиною брата Іродіадою при живій дружині. Імператор прощав його промови із-за остраху Божого гніву.

З нагоди Дня народження правителя було влаштовано бенкет, на якому для іменинника станцювала донька коханки — Соломія. Ірод був настільки зачарований нею, що пообіцяв привселюдно виконати будь-яке її бажання. Після поради з матір'ю дівчина попросила голову Іоанна Предтечі. Ірод виконав прохання дочки. Він наказав відрубати голову Хрестителю Ісуса Христа.

У ту ж зиму Соломія провалилася під лід. Вона намагалася вибратися. Її рухи нагадували танець, який закінчився в той момент, коли гострий лід відсік їй голову. Іродіада і Ірод також були покарані. Їх поглинув землетрус в Іспанії.

  Ірина Білик днями буде святкувати день народження: співачка розповіла як відчуває свій вік

В пам'ять про насильницьку смерть Івана Предтечі було встановлене християнське свято.

Прикмети

  • Якщо журавлі полетіли у теплі краї, то сніг рано випаде.
  • Шпаки ще не відлетіли на південь — восени буде мало дощів.
  • Якщо прогримів грім, то осінь буде теплою і довгою.