Актуальні новини

В національному відборі на премію «Оскар» візьмуть участь три фільми

Оскарівський комітет України завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «міжнародний повнометражний фільм» від України.

Цього року в національному відборі участь братимуть 3 фільми:

«Атлантида», реж. Валентин Васянович, Україна, 108 хв

Дія відбувається у недалекому майбутньому, Атлантида розповідає історію Сергія, солдата-ветерана, який страждає на посттравматичний стресовий розлад, і який опинився застряглим у непридатній для життя тоді Східній Україні. Він вирішує приєднатися до волонтерської групи, яка проводить егумацію тіл жертв війни.

Фільм переміг у програмі Венеціанського кінонофестивалю «Горизонти», а також отримав чимало інших фестивальних нагород.

В український прокат картина вийде у листопаді.

«Земля блакитна, ніби апельсин», реж. Ірина Цілик, Україна, Литва, 74 хв

Воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці, де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв наповений життям та світлом. Мама й діти знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
Творчий процес ставить питання про те, яку силу має мистецтво в темні часи? Як розказати про війну, користуючись художніми засобами?

Фільм отримав приз за режисуру на фестивалі «Санденс» та перміг на Docudays. В український прокат картина вийде у листопаді.

«Мої думки тихі», реж. Антоніо Лукіч, Україна, 104 хв

Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, молодий звукорежисер фрілансер Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом отримати роботу мрії у Канаді. Однак все ускладнюється, коли головним супутником виявляється мама Вадима.

  У Львові розпочинається конкурс льодових скульптур

Фільм отримав відзнаку фестивалю у Карлових Варах та став найкращим українським фільмом року за версією Української кіноакадемії, а також справжнім хітом українського кінопрокату.

Кого Україна висуне на «Оскар» цього року, стане відомо 24 вересня. Нагадаємо, у 2021 році, через пандемію, церемонію нагородження перенесли на квітень.

Залишити відповідь