Актуальні новини

В Україні зафіксували 62 випадки порушення свободи слова з початку 2020 року

У першому кварталі 2020 року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 62 випадки порушень свободи слова, більшість з яких, а саме 43, стосувалися фізичної агресії проти журналістів.
 
Про це повідомляється на сайті ІМІ, щомісячний моніторинг порушень Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.
 
Зазначається, що найбільшу кількість порушень свободи слова за цей період було зафіксовано в таких категоріях:
 
► Перешкоджання законній журналістській діяльності – 31 (за аналогічний період минулого року було зафіксовано трохи більше перешкоджань – 33);
► Юридичний тиск – дев’ять (більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано шість випадків).
 
“Також зафіксовано шість випадків побиття та п’ять – погроз, крім того, по чотири випадки в категоріях “доступ до публічної інформації” та “кіберзлочини”. 
 
Ще зафіксовано два випадки непрямого тиску (стеження за журналістами) та один випадок пошкодження майна журналістів”, – йдеться у повідомленні.
 
Крім того, ІМІ зафіксував дев’ять випадків порушень прав журналістів під час дії карантину – заподіяння тілесних ушкоджень та недопуски на заходи місцевої влади. 
 
Зокрема, на Хмельниччині журналістці NewsOne, яка знімала сюжет щодо продажу медичних масок у торговельному закладі, наклали гіпс на руку після нападу продавця масок.
 
“Отже, з початку року в Україні зафіксовано загалом 62 випадки порушень свободи слова. З них перешкоджання – 31, юридичний тиск – дев’ять, побиття – шість, погрози – п’ять, обмеження доступу до публічної інформації та кібератаки – по чотири випадки”, – наголосили у ІМІ.

  Екс-дружина Барі Алібасова розповіла про репетиції його похорон

Залишити відповідь