Актуальні новини

В Україні запрацювала масштабна онлайн-фільмотека короткометражного кіно

В Україні запрацювала новостворена база Big Short. Це перша масштабна онлайн-фільмотека короткометражного кіно. Проект має на меті насамперед промоцію українського короткометражного кіно у світі, а також зберігати у фокусі глядачів та індустрії роботи українських режисерів від початку ХХ століття до теперішнього часу.

У планах також є не просто покази українського кіно, а й збірки, складені кураторами та кураторками міжнародних фестивалів, а також програми, які показували на львівському фестивалі Wiz-Art.

Засновниками Big-Short є саме Wiz-Art, що впродовж 13 років проводить міжнародний фестиваль короткометражного кіно у Львові, а також займається кіноосвітою, промоцією українського кіно за кордоном та лобіюванням дотримання авторських прав в Україні.

«Я вважаю, що в нас є потреба розвивати багато речей, зокрема повагу до легального перегляду фільмів. Також варто розвивати той контент, який ми пропонуємо. Це авторське кіно, ще й короткометражне кіно. Це кіно, яке змушує думати. Показуючи оналайн ті фільми, які ми показували роками, ми зможемо робити людей відкритішими, розвивати в них критичне мислення. Також ми робитимемо для партнерських організацій підбрки, підкріплючі таким чином їх події. Якби ми хотіли просто зробити колекційний кінотеатр, якісь комерційні покази, ми прийшли би просто на якусь уже існуючу платформу. А так для нас це можливість розвивати ті ідеї, в які ми віримо. І ми думаємо, що особливо молоде покоління українців відгукнеться», – розповіла ZAXID.NET про ідею винекнення платформи програмна директорка Wzi-Art Ольга Райтер.

Що таке Big Short?

Big-Short – це онлайн-кінотеатр короткометражних фільмів. Фільми на платформі можна буде переглядати підбірками. Особливістю є те, що підбірки складатимуть визнані куратори/ки міжнародних кінофестивалів.

Які фільми показують на Big Short?

Це фільми, що викликають посмішки та обурюють, зігрівають чи вводять у холодний піт, надихають або провокують, які проникають нам у голову, допомагають розширювати світогляд та наважуватися на зміни. Так вважають організатори.

  Великдень 2016: як прикрасити будинок до свята – ідеї декору (фото)

«Ми будемо показувати фільми, які є глядацькими, але водночас вони є змістовні, сенсовні. Також на платформі відбуватиметься весь фестиваль Wiz-Art, тобто ті події, які заплановані онлайн, адже ми ще маємо і онлайн події. Якщо в період з 7 до 13 вересня (саме у ці дати відбуватиметься фестиваль) ви зареєструєтесь за адресою bigshort.com.ua, то ви отримаєте доступ до усіх наших програм, а це більше ста фільмів», – розповідає Ольга Райтер.

Як дивитися підбірки фільмів На Big Short?

Платформа працюватиме в режимі онлайн-кінотеатру, де будь-хто зможе купити квиток та переглянути обрану підбірку. Купити квиток можна після простої реєстрації.

Якою мовою транслюватимуть фільми?

Підбірки можна буде переглянути мовою оригіналу із субтитрами українською та англійською мовами.

На яких територіях можливий перегляд

Підбірки можна переглянути на території України. За кордоном доступ буде відкритим лише для акредитованих користувачів. Ця акредитація стосується насамперед представників кіноіндустрії та преси. Вона насамперед потрібна для роботи із одним із напрямків Big-Short – Ukrainian Short Films, що займається суто українським кіно та розрахована насамперед на фестивальних селекторів.

«Ми маємо амбіції зібрати базу українських коротких фільмів за всю історію існування, які мають цінність для фестивальних селекторів. Тобто ми проводимо модерацію, а не просто беремо всі фільми. Ми вважаємо, що треба і відновлювати історичну пам’ять, і архівувати ті фільми, які зняті зараз та можуть багато цікавого розповсіти прийдешнім поколінням. Та навіть нам самим через кілька років. Також хотілося підтримати українських кінематографістів. Адже основною цільовою аудиторією цієї бази є міжнародні фестивальні селектори, які матимуть зручний інструмент для відбору», – додає Ольга Райтер.

Ukrainian Short Film, що твориться за прикладом подібних ресурсів T-Port або Polish Short Films і має на меті виведення українського короткометражного кіно у чіткіший фокус міжнародних селекторів/ок та кураторів/ок, полегшення діалогу українського кіно зі світовими культурними інституціями, підвищення рівня дотримання авторських прав в Україні та світі.

  Стартував фінал нацвідбору на Євробачення-2020

Після старту проекту ознайомитися з українським короткометражним кіном зможуть відбірники та куратори з усього світу. У разі зацікавлення куратори зможуть безпосередньо спілкуватися з режисерами про покази фільмів на їхніх майданчиках.

Кінофестиваль Lisff Wiz-Art на Big Short

Під час львівського міжнародного фестивалю короткометражного кіно Wiz-Art – з 7 до 13 вересня – онлайн-покази фестивалю на платформі Big-Short будуть безкоштовними. Для перегляду підбірок потрібно буде лише зареєструватись на сайті.

«Ідея створити таку платформу виникла від бажання проводити фестиваль у нових умовах. По суті вона зародилась із практичнох потреби, але вона розросталась та модифікувалась. Онлайн-кінотеатрів є дуже багато, але наш відрізняється тим, що ми показуємо лише короткометражні фільми у підбірках. Також маємо ще деякі фішечки, які плануємо далі розвивати», – обіцяє Ольга Райтер.

Залишити відповідь