Актуальні новини

Великий піст 2019 – третій, останній підготовчий тиждень

Тиждень про Страшний суд – Масляна, м’ясопусна, сирна, масляна седмиця, коли востаннє можна їсти м’ясо.

3 березня 2019 року – третій підготовчий недільний день перед Великим постом, він носить назву Тиждень про Страшний суд. Седмиця, яка починається з цього дня, називається м'ясопусна, сирна, масляна або Масниця, інформує .

В цю неділю можна їсти м'ясну їжу востаннє перед Великим постом. Його називають М'ясопуст, так як відбувається заговини на м'ясо.

На недільній літургії читається притча про Страшний суд, яку Христос розповів своїм учням. Він повідав, що настане час, коли прийде Син Людський у славі з святими Ангелами і сяде на престолі слави Своєї. Навколо зберуться всі народи і Він розділить їх подібно до того, як пастир поділяє свою худобу – овець праворуч себе, а козлів ліворуч.

Тих, хто по праву руку покличе з собою в Царство небесне, так як вони надавали увагу Господа, в особі жебраків, убогих і страждаючих.

А тих, хто залишився по ліву руку, Він відправить від себе і не візьме в Своє Царство, так як вони не допомогли Господу в особі голодних, хворих і мандрівників.

В попередній день, в М'ясопусну поминальну суботу Церква здійснює вселенське поминання покійних і особливо молиться про тих померлих, які не отримали церковного відспівування або взагалі церковної молитви.

У богослужбових піснеспівах цього дня, і наступного тижня, Господь Ісус Христос називається правосудним, а Суд його праведним, непідкупним або невмитим.

Перед Великим постом Церква закликає тих, хто веде безтурботне життя, пам'ятати про свій моральний стан і взяти духовну відповідальність за нього.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  Танці з зірками: стало відоме ім'я третього судді нового сезону

Залишити відповідь