Актуальні новини

Від початку війни в Україні загинуло 12 журналістів

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що станом на сьогодні на війні загинули вже 12 журналістів, ще 10 представників ЗМІ отримали поранення.
Про це передає “Інтерфакс-Україна”.
“Розкривати світові правду про путінську агресію смертельно небезпечно – на війні загинули вже 12 журналістів. Вони висвітлювали військові злочини РФ і стали жертвами. Ще 10 представників ЗМІ отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості”, – зазначила вона.
Станом на сьогодні, за даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, Збройними силами РФ та іншими окупаційними військами, скоєно злочини щонайменше щодо 56 представників ЗМІ, 15 із них – громадяни інших держав.
Так, постраждали четверо громадян Великої Британії, двоє громадян Чехії, двоє – Данії, двоє – ОАЕ, один – Швейцарії, двоє – громадян США, один із яких загинув. Також загинув громадянин Ірландії та громадянка РФ.
“Тільки вчора під час зйомок евакуації з розбомбленого та виснаженого Чернігова потрапили під обстріл автомобіль знімальних груп телеканалу “1+1″ та турецького TRT World. Уламкове поранення отримав кореспондент Андрій Цаплієнко, який у своєму професійному житті побував не на одній війні, а нині освітлює наджорстоку в рідній країні. За фактом цієї атаки розпочато розслідування порушення загарбниками з РФ законів та звичаїв війни”, – наголосила Венедіктова.
Крім того, правоохоронці зареєстрували щонайменше 7 проваджень про обстріл, знищення або пошкодження телевеж та телерадіокомпаній.
Генпрокурор зазначила, що згідно з моніторингом Інституту масової інформації, проти журналістів і медіа в Україні з початку широкомасштабного вторгнення вчинено вже 148 протиправних дій.

  Відомий рейтинг найбагатших музикантів світу

Залишити відповідь