Актуальні новини

Відбулася світова прем’єра фільму української режисерки Аліни Горлової “This Rain Will Never Stop” на Амстердамському фестивалю IDFA

Світова прем’єра нової документальної стрічки “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) режисерки Аліни Горлової відбулась на Амстердамському фестивалі документального кіно IDFA в рамках секції First Appearance.
“Цей дощ ніколи не скінчиться” показали офлайн в нідерландському кінотеатрі з обмеженою кількістю глядачів ввечері 19 листопада 2020. Після показу відбулась сесія питань та відповідей Q&A глядачів та творчої команди. Амстердамський фестиваль IDFA триває до 6 грудня переважно в онлайн форматі, тож ще відбудеться декілька онлайн показів фільму міжнародній аудиторії. У Мережі також з’явився трейлер фільму.
Режисерка Аліна Горлова поділилася своїми враженнями щодо прем’єри (творча команда була присутня онлайн): «Це, звісно, дуже-дуже дивно! Хоча фестиваль намагався створити ефект присутності: нам показували, як заходять глядачі, як виглядає зала, де там, що розташовано. Найдивнішим і, водночас, найприкольнішим було те, що під час всього показу ми мали змогу бачити обличчя глядачів, спостерігати за їхніми реакціями».
Прем’єра в Україні запланована на 2021. Фільм є копродукцією України (Максим Наконечний, TABOR), Латвії (Ilona Bičevska, Avantis promo), Німеччини (Patrick Hamm, Bulldog agenda) й Катару. Стрічка This Rain Will Never Stop була профінансована Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.
“Цей дощ ніколи не скінчиться” раніше був відомий професійній публіці під назвою “Поміж війн”. Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі війн. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.
Попередня стрічка Аліни Горлової “Явних проявів немає” (про боротьбу ветеранки російсько-української війни з посттравматичним стресовим розладом) здобула 4 нагороди на міжнародному фестивалі DocuDays UA у 2017 році, нагороду “за видатну східноєвропейську картину” міжнародного конкурсу фестивалю в Лейпцизі “DOK Leipzig” у 2018 році та була номінована на премію Української Кіноакадемії “Золота Дзиґа” за найкращий документальний фільм у 2019 році.
Кінооператор стрічки “Цей дощ ніколи не скінчиться” – В’ячеслав Цвєтков, який є оператором багатьох українських фільмів (“Брама”, “Парфенон”, “Маріуполіс”, “Solitude” та ін.), зокрема стрічки Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин”, яка здобула нагороду за найкращу режисуру в категорії світової документалістики на американському фестивалі Sundance Festival у 2020. Фільм Ірини Цілик також представлений на IDFA 2020 в Амстердамі, але у позаконкурсній програмі “Best of fests”.
Орва Нірабія, художній керівник Амстердамського фестивалю IDFA високо оцінив новий фільм режисерки Аліни Горлової, про що зазначив на міжнародній онлайн прес-конференції фестивалю під час оголошення конкурсної програми:
“”Цей дощ ніколи не зупиниться” режисерки Аліни Горлової – це один із проектів, на який ми довго чекали, оскільки ми вже бачили його у багатьох варіаціях, бо фільм підтримав фонд IDFA Bertha Fund.
Це фільм, який був зроблений із такою великою художньою стійкістю, що я висловлюю глибоку повагу команді. Режисерка будує свій фільм навколо поїздки або “руху” курдсько-сирійського юнака, який вирвався з війни в Сирії, але поринув у війну в Україні. І з війни в Україні він повертається назад, і ми їдемо з ним із винятковими монохромними образами режисерки на великому Ковчезі, яка показує нам світ Вічної Війни.”
Творча команда фільму “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop):
Режисерка – Аліна Горлова
Оператор – В’ячеслав Цвєтков
Звукорежисер – Василь Явтушенко
Композитор – Serge Synthkey (Сергій Сінській), Goran Gora
Монтажери – Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова
Сценарісти – Аліна Горлова, Максим Наконечний
Продюсер – Максим Наконечний (TABOR, Україна)
Лінійна продюсерка – Олена Яковицька (TABOR, Україна)
Ко-продюсери – Ilona Bičevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog agenda, Німеччина)

  Максим Галкін публічно звинуватив Андрія Малахова у брехні

*/

Залишити відповідь