Актуальні новини

Вінничанам покажуть чотири перфоманси, один з яких був удостоєний «Греммі» та Пулітцерівської премії

Уже завтра, 17 жовтня, у Вінниці розпочинається фестиваль сучасної музики «Contemporary music days in Vinnytsia». Упродовж чотирьох днів на вінничан та гостей міста очікують гучні прем’єри, найкращі виконавці, авторські проекти, які підкорюють світ, і дивовижне поєднання різних мистецьких стилів та жанрів». Зокрема, вперше в Україні відбудеться показ моноопери «Леді Лазарус» на тексти культової американської поетеси Сильвії Плат, Джеймса Джойса і Річарда Баха, а також удостоєний «Греммі» та Пулітцерівської премії музично-театральний перформанс за мотивами твору Девіда Ленга «The little match girl passion», який презентує музику сучасних композиторів.

Усі події в рамках фестивалю проходитимуть на двох майданчиках: у Вінницькому академічному муздрамтеатрі імені Садовського та в концерт-холі «Моnt Blanc». Завдяки підтримці Українського культурного фонду та Вінницької міської ради, концерти для відвідувачів безкоштовні, але за умови попередньої реєстрації, відзначила засновниця фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель.
«Contemporary music days in Vinnytsia» проводиться у Вінниці вже 18 років поспіль. Його головна мета – «розгерметизувати» пострадянський культурний простір і сприяти формуванню академічного музичного ринку України та створенню конкурентоспроможного концептуального музичного продукту, – каже Ірина Френкель. – Цього року познайомимо глядачів із надбанням сучасного українського мистецтва та покажемо своєрідні «провокації» від музикантів, які створюють музичні проєкти поза межами жанрів із використанням сучасних відео, світлових та IT-технологій».

Відкриватиме фестиваль музично-театральний перформанс за мотивами твору Девіда Ленга «Страсті за дівчинкою із сірниками», який спільно з вокальним ансамблем Alter Ratio створив знаменитий український режисер Дмитро Костюмінський. У другий фестивальний день на глядачів чекатиме концерт «Венера у хутрі» проєкту Ukrainian Live від Львівського Ukrainian Festival Orchestra. Визначною культурною подією стане прем’єра моноопери «Леді Лазарус». А закриватиме фестиваль допрем’єрний показ однієї з найбільш складних і масштабних опер в українському репертуарі – «Ярослав Мудрий» Георгія Майбороди. Детальніше з програмою можна ознайомити за посиланням.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото Facebook-сторінки події

  Батькові Бейонсе діагностували рідкісний вид раку

Залишити відповідь