Актуальні новини

Вінницький обласний краєзнавчий музей запрошує на нічні екскурсії до Мавки

У нічній атмосфері стародавніх Мурів про стародавні міфи, вірування і традиції вінничанам та гостям міста розповідатимуть екскурсоводи Вінницького обласного краєзнавчого музею. Вже сьогодні, 31 жовтня, у закладі презентують нічну інтерактивну програму з елементами театралізації. Дивуватимуть історіями про таємничі знаки і символи, в які вірили мешканці нашого краю. Як інтерактив, відвідувачам запропонують прочитати послання з глибин віків на килимах, рушниках, сорочках та посуді.

«Здавна мешканці нашого краю свої уявлення про світобудову втілювали у знаки та символи, які передавали не тільки певну інформацію, але й захищати від небезпек та прикрощів життя. Під час екскурсії ми спробуємо прочитати ці послання з глибин віків і розповісти відвідувачам про міфологічних персонажів – мешканців українського села та його околиць», – розповідає співробітниця музею, автор серії офортів Маргарита Журунова.

У залах природи разом з міфічною Мавкою відвідувачі зможуть поблукати уявними стежками чарівного лісу, почути легенди про кохання, вірність і розлуку, познайомитись з цілющими властивостями рослин та надприродними можливостями тварин, якими їх наділила людська уява. А на виставці «Традиції весілля на Поділлі» справжня українська сваха повідає гостям, як розпізнати знаки долі, вдало одружитися та бути щасливим у шлюбі.

«Впевнені, що сучасним людям, які звикли до благ цивілізації, цікаво буде почути, як ще 150 років тому жителі нашого краю страхались всього нового, як от проявів стрімкого технічного прогресу. Тому приходьте до музею за новими враженнями та знаннями і нічого не бійтеся. Буде страшно цікаво», – додає Маргарита.

Для охочих потрапити на нічну екскурсію варто попередньо реєструватися на сторінці закладу у Facebook. Нагадаємо, вхідний квиток до музею коштує символічну суму: для дітей та студентів – це 20 грн, дорослих – 30 грн. Вартість вказана з урахуванням екскурсійного обслуговування та фотографування. Музейники обіцяють влаштовувати нічні інтерактиви до тих пір, поли на них буде попит.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Фото зі сторінки музею у Facebook

  3 грудня День Прокла: історія, традиції та прикмети свята

*/

Залишити відповідь