Легенда свідчить, що в цей час по світу у вигляді жебрака гуляє Ісус Христос.

Вознесіння Господнє в 2019 році припадає на четвер, 6 червня. Воно має перехідну дату і відзначається на 40-й день після Великодня. Це велике церковне свято. Воно присвячене вознесінню Сина Божого на небо. Його відзначають православні християни, слов'яни, германці і кельти. У народі В цей день справляють проводи весни і зустріч літа, інформує .

Історія свята

У Новому Заповіті розповідається про те, як Ісус після чудесного воскресіння не раз поставав перед своїми учнями. На 40-й день він попросив зібратися в Єрусалимі. Там вони стали свідками чергового дива. Спаситель піднявся в небо, а учням з'явилися два одягнених в білий одяг ангели. Вони заспокоїли апостолів і сказали, що їх Учитель повернеться до них так само, як щойно вознісся.

Про своє вознесіння на небеса Спаситель задовго до смерті розповідав учням. Про цей великий день є згадки в Євангеліях від Марка та Луки.

До кінця IV століття Вознесіння і Трійця були єдиним святом, після чого їх розділили на два окремих свята.

Традиції та обряди свята

Вознесіння Господнє святкується десять днів. Середа напередодні є передсвятковим днем, в який в храмах здійснюється передсвятковий обряд Великодня — Світлого Воскресіння Христового. Ввечері в церквах проходить служба всенічного бдіння. На ній зачитуються стихири і паремії з богослужбової книги — Кольорової тріоди. На ранковій читається Євангеліє від Марка.

Вісім наступних днів є післясвятковими днями. У храмах відбуваються богослужіння, прославляється подія Вознесіння на небо Ісуса Христа. В п'ятницю сьомого тижня після Великодня відбувається віддання Вознесіння Господнього. У всі сорок великодніх днів і в дні святкування Вознесіння Господнього церковнослужителі одягаються в біле вбрання.

  КСУ визнав конституційною заборону російських фільмів і телепередач

У багатьох регіонах в це свято прийнято поминати померлих. На Русі жінки ліпили з тіста «поминальні хлібці» і «небесні драбинки», в допомогу батькам, щоб їм зручніше і швидше було дістатися до райських воріт. Люди відносили ці драбинки на могили родичів або в поле, щоб зерно тягнулося до сонця і неба.

Також жінки готували особливі млинці, які називалися «Христові лапотки». За переказами, Спаситель від Великодня до Вознесіння Господнього обходить всю православну Русь. Ці млинці вважалися Христу «на доріжку».

В цей день було прийнято не працювати. Люди ходили в гості до рідних і друзів або запрошували їх до себе.

У це свято заведено шанобливо і з великою увагою ставитися до вбогих. Легенда свідчить, що в цей час по світу у вигляді жебрака гуляє Ісус Христос.

Що не можна робити на Вознесіння Господнє

У цей день забороняється працювати і займатися справами по будинку. Вільний час необхідно присвячувати молитвам і членам сім'ї.

Не можна кидати сміття і плювати на вулиці, щоб не потрапити в Ісуса Христа. За переказами, він в цей час приходить до будинків під виглядом жебраків.

Прикмети та повір'я

  • Суха погода на Вознесіння — не буде дощу ще шість тижнів, мокра — дощ буде ще шість тижнів йти.
  • Йде дощ — на Іллю (2 серпня) буде гроза.
  • Якщо у Вознесіння Господнє загадати бажання, то воно обов'язково збудеться.
  • Не можна в цей день прибирати в будинку, інакше щастя можна ненавмисно «прибрати».
  • Яйце, знесене куркою на Вознесіння, буде охороняти будинок від бід.