Організатори свята закликають кожного, хто небайдуже ставиться до майбутнього планети, зробити все, щоб біологічне різноманіття збереглося в його багатющому вигляді якомога довше.

Починаючи з 2001 року, ми щорічно відзначаємо Всесвітній день біологічного різноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в спеціальній резолюції по рекомендації Конференції прихильників Конвенції про біологічне різноманіття, інформує .

Під біологічною різноманітністю слід розуміти все різноманіття життя на нашій планеті, яке в наші дні стрімко скорочується. З лиця Землі зникає багато рослин, тварини вимирають, зникають ліси… Виною тому, як правило, активна діяльність людини. І ось в Ріо-де-Жанейро в 1992 році на конференції ООН по стійкому розвитку і довкілля всієї світової громадськості було запропоновано звернути свою увагу в першу чергу на збереження біологічних видів — як їх окремих представників, так і цілих екосистем. У цьому проявилося занепокоєння світової громадськості не тільки про збереження біологічного різноманіття на планеті, але і про подальшу долю живої природи в цілому.

Цим і було викликане прийняття Конвенції про біологічне різноманіття, прихильниками якої на сьогоднішній день є більше 200 держав. Країни, які висловили бажання приєднатися до Конвенції, переслідують досить очевидні мети: зберегти екологічні системи і різноманітність біологічних видів, стале використання у своїх цілях компонентів біологічного різноманіття, а також отримання вигоди від використання генетичних та інших ресурсів.

Головна мета Всесвітнього дня біологічного різноманіття — привернути увагу світової громадськості до проблеми зникнення представників флори і фауни на Землі. Екологічна рівновага нашої планети все ще піддається змінам, а біологічне різноманіття скорочується з немислимою швидкістю. Близько 60% екосистем використовується нерозважливо або деградують, що тягне за собою втрату біологічного різноманіття і тяжких наслідків. У найближчі 50 років ситуація може ускладнитися ще більше.

  4 червня – Василісків день, Василіск: історія, традиції та прикмети свята

Тому в цей день людям нагадують про необхідність охорони рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин, а також про те, що до природи треба ставитися дбайливо. Всесвітній день біологічного різноманіття — це лише нагадування, а пам'ятати про необхідність дбайливого поводження з природою ми повинні завжди.