За останніми даними, на планеті проживає близько 20 мільйонів біженців. Основна їх маса знаходиться в африканських країнах, а також у зоні афганського конфлікту і в Сирії.

Протягом багатьох років власні пам'ятні дні і тижні, присвячені біженцям, відзначали різні країни та регіони. Один з найбільш відомих — це День африканських біженців, його відзначають 20 червня одразу у деяких країнах, інформує .

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН була одностайно прийнята у 2001 році, в якій вона висловила солідарність з Африкою, де перебуває велика кількість біженців, де традиційно проявляють до них свою великодушність. У 2001 році згідно з цією резолюцією Генеральна Асамблея зазначила п'ятидесяту річницю зі дня підписання Конвенції про статус біженців від 1951 року. Організація африканської єдності (ОАЄ) тоді ж погодилася з тим, щоб в один день з Днем африканських біженців відзначався і Всесвітній день біженців, тобто 20 червня.

Термін «біженець» за визначенням ООН застосовується до будь-якої особи, яка в силу обґрунтованих побоювань може стати жертвою переслідувань, пов'язаних з расовою приналежністю, віросповіданням, громадянством, приналежністю до певної соціальної групи, політичних поглядів або сексуальною орієнтацією, яка перебуває за межами країни своєї громадянської належності, не може скористатися захистом своєї країни, або не бажає внаслідок таких побоювань.

На сьогодні на планеті зареєстровано близько 20 мільйонів біженців, а також 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

Міжнародна спільнота спрямовує свої зусилля на полегшення важкої долі цих людей. В 1950 році було організовано Управління Верховного комісара ООН, що займається питаннями біженців (УВКБ) і в даний час воно є центральним міжнародним агентством, яке вживає усі можливі заходи для вирішення цього завдання.