Актуальні новини

Всесвітній день компліменту – 1 березня

Серед неофіційних всесвітніх свят особливо виділяється День компліментів, який відзначається в перший березневий день.

Комплімент це особлива форма похвали або схвалення, виражена словесно в доброзичливій формі, інформує .

Саме поняття має французьке коріння, і це не дивно, адже саме у Франції зародилися традиції дипломатії, етикету і вирази захоплення прекрасними дамами. Компліменти можна говорити всім, чоловікам і жінкам, молодим і дорослим, знайомим і незнайомим. Головне, щоб вимовлені слова викликали позитивну реакцію. Щирий комплімент здатний на багато що. Розрядити обстановку і налагодить доброзичливі відносини.

Відомо, що навіть сильні світу цього були не байдужими до захоплення талантами, якими вони пишалися. Так підступного інтригана кардинала Рішельє зовсім не чіпали вихваляння його політичних талантів, зате "Червоний герцог" буквально танув, коли мова заходила про його поетичний дар.

Як правило, в День компліменту проводяться спеціальні акції або флеш-моби, де всі бажаючі дарують теплі слова схвалення кожному перехожому. Виявляється, що багато хто соромиться або боїться говорити компліменти, а доречне і приємне схвалення це ціле мистецтво, якому треба вчитися. Похвала повинна бути заснована на реальному факті, інакше вона перетворюється на банальні лестощі і може викликати негативну реакцію. Комплімент може звучати у вигляді питання, стосуватися зовнішності або бути деяким загальним спогадом. А найяскравішу реакцію приносить захоплення в присутності третіх осіб.

Але навіть теплі слова повинні бути доречні і дозовані, компліменти не потрібно говорити постійно, інакше їх значення знеціниться, і буде приносити тільки роздратування. Психологи радять навчання мистецтву компліментів починати з себе. Щоранку, стоячи біля дзеркала, можна підняти власний настрій приємною похвалою, а свято 1 березня це зайвий привід захопитися навколишнім світом.

  Феофан Милостивий 12 жовтня: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь