Перша миротворча місія ООН була здійснена в 1948 році. На честь неї і була обрана дата для цього свята.

У 2002 році Генеральна Асамблея ООН офіційно затвердила Всесвітній день миротворців 29 травня. Ми всі хочемо, щоб у всьому Світі настав мир. А ці люди не просто бажають миру, вони захищають його щодня, ризикуючи своїм власним життям заради життя інших, інформує .

В цей день у всіх країнах-учасницях ООН проводяться урочисті заходи. Вони переслідують дві мети: по-перше — віддати данину поваги тим, хто служить справі миру, хто завжди стоїть на сторожі інтересів мирного населення; по-друге, вшанувати пам'ять тих, хто загинув, виконуючи свій обов'язок перед людством.

Дуже багато традицій, приурочених до цього дня, існує в Нью-Йорку. Генеральний секретар проводить у Центральній установі ООН церемонію покладання вінків в пам'ять про загиблих. Крім того, загиблим в минулому році при виконанні службових обов'язків миротворцям, посмертно присуджується медаль Дага Хаммаршельда.

Це робота дуже небезпечна і важка. Починаючи з 1948 року, більше трьох тисяч миротворців загинули в результаті актів насильства, хвороб і нещасних випадків. Однак вони віддали своє життя, щоб тривало життя інших людей. Тому в день свята не тільки згадують про мертвих, але й працюють на благо живих.

Миротворці використовують цей день, щоб зміцнити зв'язки з населенням тієї країни, де вони знаходяться. Вони організовують різні зустрічі, творчі конкурси, концерти, акції; відвідують школи і лікарні, сирітські притулки і хоспіси; а також проводять екологічні акції та конференції.

За традицією кожен рік всі заходи об'єднуються однією темою.

Існує 18 операцій, які працюють під керівництвом Департаменту операцій з підтримання миру. У них, в цілому, працює близько дев'яноста тисяч осіб, цивільних і військових.

  Алла Пугачова кардинально змінила колір волосся та виглядає дуже молодо

В наш час військові конфлікти стали дуже частими, і тому завдання миротворців розширюються з кожним роком. Їх функція вже не обмежується лише контролем за дотриманням режиму припинення вогню. Вони вирішують і багато дипломатичних та інших питань, відновлюючи зруйновані війнами держави, організовуючи вибори, реформуючи поліцію і, зрозуміло, захищаючи права людини. Це люди, які, незважаючи на біль, страх і ризик для свого життя борються за те, щоб одного разу дійсно настав у всьому світі справжній Мир.