Свято з’явилося з ініціативи Міжнародного інституту театру, і тепер воно стало доброю традицією для більшості театральних спільнот у світі.
Міжнародний день театру відзначається щорічно, починаючи з 1961 року, 27 березня. Свято з'явилося з ініціативи Міжнародного інституту театру, і тепер воно стало доброю традицією для більшості театральних спільнот у світі. Особливо для тих, які входять в інститут.
Саме слово «театр» прийшло до нас з грецької мови і дослівно означає «місце, де дивляться». Але театральне мистецтво зародилося зовсім не в Греції, а в Єгипті. У стародавніх папірусах, що датуються 2500 роком до н. е., є згадка про першу театральну постановку. Це був спектакль, в основу якого була покладена історія бога Осіріса. Саме тоді театр і релігія виявилися нерозривно пов'язані між собою. В Греції цей вид мистецтва також існував вже дуже давно. Тут, як і в Єгипті, в основі п'єс лежали міфологічні сюжети і образи. Але греки виділяли два основних жанри, що існують до цих пір – це комедія і трагедія. Символ театру – дві маски, які уособлюють саме ці жанри, інформує .
Довгий час професія актора або актриси вважалася ганебною, як у нашій країні, так і в інших, де особливий вплив мала християнська релігія. Жінок, які обрали такий шлях вважали продажними, до чоловіків ставилися не краще. А між тим, це завжди була одна з найпопулярніших розваг у всі часи.
Зараз діячі театрального мистецтва користуються великою повагою. Професійне свято, встановлене офіційно, – одне з найбільш яскравих тому підтверджень. До цього дня завжди пишуть послання. Вперше таке послання написав Жан Кокто, французький письменник і художник, в 1962 році. У ньому він окреслив завдання Дня театру, серед яких – зміцнення міжнародного співробітництва і взаєморозуміння всіх театральних діячів, незалежно від країни. Це свято об'єднує не тільки акторів всього світу, але і глядачів, без яких мистецтво втрачає всякий сенс.
Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .