Де набирати і коли освячувати воду. Традиційно запаси святої води робляться в Святвечір — 18 січня, а також під час Хрещення 19 січня.

У січні православні традиційно роблять запаси святої води. Для набору води, якій приписують незвичайні властивості приносити удачу і зцілювати навіть безнадійних хворих, відправляються до джерел або у храми двічі в січні: у Святвечір 18 січня, а також під час Хрещення 19 січня, інформує Ukr.Media.

Коли набирати святу воду

Унікальну здатність вода набуває в ніч з 18 на 19 січня, навіть набрана з водопроводу.

Найбільш правильний час, щоб заповнити судини цілющою рідиною — з 00:10 і до 01:30 ночі.

Де набирати святу воду

Набирати воду можна з-під крана, а також у водоймах: відмінно підійдуть озеро, ставок, річка, джерела. Якщо не виходить вибратися до джерел, можна просто купити воду в найближчому магазині, а потім освятити її в храмі.

Скільки набирати і як зберігати святу воду

Величезні запаси води робити не варто, досить буде і одного літра. Ідеальний посуд для зберігання — скляний, зберігати воду варто не більше року, до наступного Святвечора.

Якщо свята вода протухла або в ній з’явилися пластівці, зливати в каналізацію її не рекомендується, підшукайте для утилізації зіпсованої рідини місця далеко від місць, за якими ходять люди і тварини. Можна полити дерево або кімнатні рослини.

Як і де освячувати воду

Зазвичай віряни приносять пляшки в храм, де вода освячується або набирається під час богослужіння. Крім того, таїнство водосвяття може зробити і самостійно, для цього достатньо прочитати молитву.

Однак варто пам’ятати, що навіть освячену воду з-під крана або з водойми категорично не можна пити — великий ризик кишкових розладів, підійде вона лише для зовнішнього застосування і, наприклад, окроплення житла.

Як використовувати святу воду

  Мадонна показала, як прикрашає ялинку зі своїми дітьми

Для посилення цілющих властивостей радять поститися 18 січня, а на наступний день прийняти воду натщесерце. Крім того, пити її можна весь день 19 січня, а також в моменти недуги. Вважається, що хвороба, як фізична, так і духовна, ітиме швидше, а окроплений будинок буде перебувати під надійним захистом. Якщо об’єму рідини не вистачає, її можна розбавляти звичайною водою.