Актуальні новини

Затурцівський меморіальний музей В’ячеслава Липинського відзначає 10-річчя свого повноцінного функціонування

Затурцівський меморіальний музей В’ячеслава Липинського на Волині сьогодні відзначає 10-річчя свого повноцінного функціонування
«22 серпня 2011 року на високому ґанку садиби родини Липинських грав академічний камерний оркестр «Кантабіле»: у селі Затурці відкривали меморіальний музей В’ячеслава Липинського. До 2010 року на ремонт використали 1,4 мільйона гривень, а завершити роботи на пам’ятці історії національного значення допомогла субвенція з державного бюджету (2,4 мільйона гривень).Унікальну подію допомагали наблизити нащадки В’ячеслава Липинського – донька Липинського Єва Ліпінська-Сендзеловська з Лондона, його племінники Ян та Казимір Ліпінські з Кракова та Єжи Ліпінський з Ґданьска. Отож, колеги Анатолія Силюка у Воинському  краєзнавчому  музеї  зібрали чималу колекцію меморіальних речей: документи, фото, листівки, особисті речі, першодруки творів. Відкриття меморіального музею В’ячеслава Липинського до дня Незалежності 2011 року врешті-решт, завершило серію заходів, що тривали п’ять років після Указу Президента 2006 року… Щоправда, голова ОДА Борис Клімчук змушений був констатувати: «Робити, правда, треба ще багато, і для цього комплексу, і для того, щоби Затурці стали ще одним культурним та духовним центром нашої Волині…», –  так  згадує про подію журналіст Василь Ворон.
Музей у Затурцях постав стараннями дуже багатьох людей. Без сумніву, його б не було без допомоги тодішнього голови Волинської ОДА Бориса Клімчука (вже покійного  нині). Але й стараннями Наталії Гатальської та Віталія Кушніра із Затурець, які згодом стали першими науковими працівниками новоствореного музею.
Сьогодні можна  пригадати, що музей поставав всупереч чиновникам, які не розуміли суті праць Липинського і його особи. Простому музейному працівнику Наталії Гатальській довелося  й  полемізувати  на  початках  з тодішнім  начальником обласного управління культури, який ніяк не міг збагнути, нащо нам «здався той пан і поляк» та хто їй, не історику, “доручав займатися Липинським”. Проте через рік той самий чиновник очолив обласний ювілейний комітет з відзначення 120-річчя В’ячеслава Липинського…
Віталій Кушнір повідомив «Дню»: “За період від часу відкриття музей відвідало майже 20 тисяч осіб різного віку і роду занять, зокрема майже 300 іноземців. Проведено 900 екскурсій, організовано і проведено 195 різнопланових заходів, створено і відкрито 94 виставки. Враження відвідувачів, залишені у книзі відгуків, переконливо свідчать про потребу існування закладу, фаховість наукових працівників та необхіднісь пильнішої уваги до музею з боку відповідних державних структур та органів місцевого самоврядування. Ідучи до ювілею, з ініціативи музейників оновлено та суттєво доповнено і ошляхетнено постійно діючу експозицію. У день ювілею  презентуємо виставку вишиваних рушників талановитих майстринь – сестер Галини та Світлани Махонюк». Музей  придбав 50 робіт цих унікальних майстринь.
Наталія МАЛІМОН,  «День»,  Луцьк

  Анна Сєдокова сильно впала на зйомках кліпу

Залишити відповідь