Актуальні новини

Зоя Скоропаденко першою з українських художниць отримала старлінк Ілона Маска

Компанія Ілона Маска SpaceX активно охоплює всю планету супутниковим інтернетом Starlink. У серпні 2021 року бета-сервіс вже став доступним у 12 країнах, всього наразі по цілій планеті нараховується 90 000 користувачів. Першою з українських художниць інтернет Ілона Маска отримала Зоя Скоропаденко.
Про це повідомляє пресслужба художниці.
«Два роки тому це починалося суто як науковий експеримент. Коли Маск тільки започаткував проект, він запросив всіх, хто хоче підтримати це починання, і хто шанує його науково-технічні досягнення, стати в чергу на отримання. Ми одразу записалися – і забули. Минуло кілька років – і от на поріг моєї студії принесли коробку з  тарілкою. Це був сюрприз. Бо якось ідея космічного інтернету жила в мріях, але щоб він отак з’явився вдома, це було несподівано», – розповідає Зоя Скоропаденко.
Художниця відразу протестувала роботу нового пристрою.
«Я ще пам’ятаю інтернет часів dial up, коли можна було зв’язати пару шкарпеток, поки би відкрилася головна сторінка Yahoo, а тепер в мене в студії особистий гіпершвидкісний інтернет. Минуло якихось чверть століття – і я в космосі завдяки Ілону Маску. Тепер можна сміливо сказати, що українське мистецтво розповсюджується через космос!», – жартує Скоропаденко.
Перша картина, яку було запущено через космос – натюрморт «Квіти» з серії «Нові Майстри з Помпеї».

Зазначимо, що художниця завжди уважно стежить за найновішими досягненнями науки і техніки. Вона однією з перших українських художниць вийшла на ринок NFT мистецтва, і частину серії цифрових картин Notre Dame Brule Зої Скоропаденко було продано за NFT токени. Продавати картини біткоїни вона почала ще 4 роки тому.
Зоя Скоропаденко – всесвітньовідома українська сучасна художниця. Її контроверсійна серія TORSO мала великий розголос під час персональних виставок  в Лондоні, Парижі, в Раді Європи у Страсбурзі, Брюсселі, Монако та на Tokyo Art Fair. Роботи Скоропаденко представлені галереями сучасного мистецтва в Японії, США, Монако та Франції. Через пандемію і складності з подорожами, а також скасуванням всіх світових арт ринків, Скоропаденко почала працювати з німецькими програмістами, які розробили комп’ютерну програму виставок 3D. Її перша 3D експозиція про чемпіона сумо була відкрита в онлайн в травні 2020 року за сприяння Посольства України в Японії.
Всього Зоя провела вже три 3D виставки.
За спостереженнями користувачів, у багатьох розвинених країнах інтернет через Starlink виявився кращим, ніж звичайний дротовий інтернет. Найшвидше супутниковий інтернет працює в Австралії, а найповільніше – у Великобританії. Сам термінал для прийому сигналу коштує 500 доларів, щомісячна підписка – 90 доларів, однак Ілон Маск обіцяє знизити ціну на обладнання до 250 доларів.
Стабільне покриття інтернетом заплановано забезпечити по всьому світу у вересні, до 2022 року компанія запланувала отримати 500 тисяч користувачів.

  Стендап, сповіді та прокльони

Залишити відповідь