Актуальні новини

Зйомки нового фільму Олега Сенцова розпочнуться восени

Рада з державної підтримки кінематографії ухвалила рішення щодо підтримки проекту кримінальної драми Олега Сенцова «Носоріг». Початок зйомок заплановано на осінь 2020 року. «Носоріг» – кримінальна драма, події якої розгортаються в Україні в 90-ті роки.

«Це епоха, яка нас усіх змінила – перехід від Радянського Союзу до наших сучасних днів, але всі ті виклики й досі актуальні для нашого суспільства. В українському кіно ще не знімали фільми про ці часи, тому я вважаю, що важливо поговорити про це, зазирнути в самих себе», – вважає режисер та автор сценарію Олег Сенцов.

«Про бандитів ми бачили багато стрічок, але мене цікавить перш за все людина: що вона відчуває, чому діє саме так, чи може така людина змінитися… Адже немає поганих людей, є люди, які роблять погані вчинки», – додає він.

Фільм створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Загальний бюджет становить 1,65 млн євро. Проект «Носоріг» є переможцем конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно 2012 року, він також отримав головні премії індустріальних секцій кінофестивалів у Софії, Єревані та Одесі. Підготовку до зйомок стрічки було розпочато ще у 2013 році, проте через незаконне ув’язнення режисера в Росії, виробництво фільму не розпочалось.

Звичайно, в теперішніх реаліях фінансування картини мало змінитись, державна підтримка залишилась у розмірі 50 відсотків бюджету фільму «Носоріг» (25,1 млн. грн, раніше сума становила 3,9 млн). До цього проект Олега Сенцова отримав фінансову підтримку від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg та Польського кіноінституту.

«Ні у кого з експертів не виникло сумнівів щодо підтримки цього довгоочікуваного проекту, єдине що потрібно було знайти правильне юридичне рішення. І так як цей фільм усі ці роки не виключали з плану держпідтримки кінематографії, то таке рішення було сьогодні знайдено. Я дуже радий, що зможу, нарешті, почати знімати кіно», – прокоментував Сенцов.

  31 січня — Афанасій Ломоніс: історія, звичаї та прикмети свята

Проблема з фінансуванням фільму виникла через те, що в Україні тривалий час не проводились пітчінги кінопроектів, а їх графік досі не узгоджений із термінами подачі заявок фондів інших країн, зокрема з фондом «Єврімаж», куда картину подаватимуть на додаткове фінансування. Тому рада мусіла знайти рішення для того, аби підтримати картину до офіційного пітчінгу.

Колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко вважає таке рішення абсолютно справедливим. «Я вважаю це справедливим. Ми свідомо не виключали цей проєкт з програми виробництва, бо сподівалися, що Олег рано чи пізно повернеться до роботи над ним», – написав він у Facebook.

Українську сторону проекту представляють компанії «Край кінема», заснована Олегом Сенцовим у 2008 році, та «Артхаус Трафік». Польські партнери – Apple Film Production – вже працювали з Олегом Сенцовим над створенням фільму «Номери», прем‘єра якого відбулася на Берлінському фестивалі цього року. Німецька сторона – кінокомпанія Ma.ja.de, яка з «Артхаус Трафік» виступала спіпродюсерами драми «Донбас» Сергія Лозниці, відзначеного премію за найкращу режисуру секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2018.

«За останні 6 років переважна більшість колег зняли свої фільми, зробили кар’єри і поїздили по фестивалях. Сценарій “Носорога”, який виграв свій пітчинг в 2012, передбачає початок зйомок ранньої осені. І я безмірно радий тому, що було докладено всіх законних зусиль для того, щоб Олег Сенцов не чекав ще рік. Мені здається, він вже досить “почекав”», – наголосив директор «Артхаус Трафік» Денис Іванов.

Олег Сенцов – режисер, письменник, колишній політв’язень та громадський активіст. Міжнародна прем‘єра його дебютного фільму «Гамер» (2011) відбулась на Роттердамському кінофестивалі. У травні 2014 року після анексії Криму Росією Сенцова було заарештовано ФСБ, звинувачено у плануванні терактів та вивезено до Москви. Олега засудили до 20 років колонії, попри відсутність доказів, що спровокувало глобальну кампанію по звільненню режисера #SaveOlegSentsov. Акції підтримки режисера відбулись практично на всіх великих міжнародних кінофестивалях. В ув‘язненні Сенцов написав збірку оповідань та роман. 7 вересня 2019 його було звільнено в рамках обміну утримуваними особами між Росією і Україною. Сенцов є лауреатом премії Сахарова «За свободу думки».

  Саватій Пасіка 10 жовтня: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь