Актуальні новини

Знайдений у Львові фільм вперше отримав Focal International Awards

У четвер, 22 жовтня у Лондоні вручали Focal International Awards 2020. Український фільм «Дерево» (The Tree) переміг у номінації короткого метру. Вперше в історії премії український фільм не просто опинився у фіналі Focal Awards, а й переміг.

Фільму «Дерево» був віднайдений та відновлений Міським медіаархівом Центру міської історії у Львові. Фільм відзнятий у 1970-х роках режисером-аматором Віктором Кизимою. Сюжет розповідає про народного майстра. Оригінальна 16мм плівка була майже повністю знищена вапном, відтак природа і хімічні процеси залишили свій непоправний відбиток на зображенні.

Режисер-аматор Віктор Кизима з міста Благовіщенське (до 2016-го смт Ульянівка) у Кіровоградській області був учасником кіностудії, що діяла при місцевому колгоспі. Віднайдена робота була заново переосмислена режисерами Олегом Чорним та Геннадієм Хмаруком. Композитор Олексій Мірюков написав до нього власну музику.

Фільм став частиною програми [розахівування] Міського медіаархіву Центру міської історії. Прем’єра відбулась у 2019-му році на фестивалі Wiz-Art. Фільм уже мали змогу побачити під час фестивалю Traverse Vidéo в Тулузі, на кіносимпозіумі Orphan в Нью-Йорку та Ars Electronica у Лінці.

Focal International – це асоціація, яка представляє компанії, що займаються зйомками, постпродакшном. Аосціація представляє понад 300 компаній та приватних осіб, які займаються виробництвом ЗМІ, збереженням історичних архівів, реставрацією фільмів та постпродукцією.

Focal International була заснована в 1985 році міжнародною групою представників архівів, які спеціалізуються на кіно, телебаченні та контенті новин.

Міжнародні нагороди Focal International була заснована в 2004 році для підтримки та вшанування дослідників, техніків та виробників, які знаходять, зберігають та використовують архівні кадри у своїй роботі. Вона присвячена промуванню архівних матеріалів та їхньому внеску в креативні та культурні індустрії. Церемонія нагородження проводиться щороку у Лондоні. Серед відомих переможців є, наприклад, Мартін Скорсезе за найкращу реставрацію фільму 1948 року «Червоні черевики».

  Мама Влада Ями кілька років не могла пробачити вчинок сина

Залишити відповідь