Література Україна і світ

На Вінниччині з’явилася галерея сучасного мистецтва на честь «Щедрика»

У день народження відомого українського композитора Миколи Леонтовича – автора уславленого «Щедрика», який весь світ знає і співає як «Carol of the Bells», у Тульчині відкрили новий креативний простір «Меридіан «Щедрик». Він став продовженням унікального «Леонтович Арт-Кварталу», який презентували у червні під час оперного фестивалю OperaFest Tulchyn – 2018. Новий простір складається з алеї музичних інструментів, інтерактивної «співочої» інсталяції – лавки Леонтовича, яка відтворює чотири мелодії композитора, а також гігантських стінописів, які вже стали яскравими фотозонами й туристичними «родзинками» міста.

«Усі, хто працював над проектом, заслуговують на окремий пам’ятник, – розповідаючи про колег, каже виконавчий директор проекту «Меридіан «Щедрик» Ірина Матковська. – Терміни були надзвичайно стислі – всього два місяці. За цей час зроблена колосальна робота. Створені три нові гігантські стінописи, загальною площею 200 квадратних метрів, над якими працювали відомі художники Олександр Марченко, Сергій Ткачук та творчий куратор проекту Олександр Никитюк. Нові мурали до непізнаваності перетворили сіру радянську будівлю і стали чудовим доповненням вже існуючої мурал-галереї під відкритим небом Леонтович Арт-Кварталу. Завдяки сучасній підсвітці з настанням сутінок новими барвами сяють пам’ятник Миколи Леонтовича, в’їзна арка Тульчина та усі найцікавіші мистецькі арт-об’єкти. Вражає алея музичних інструментів. Усі об’єкти – це ручна робота, єдині екземпляри. При їхній розробці доводилось враховувати ще й електрично-важливі моменти. Адже всі музичні інструменти гарно підсвічуються у темряві. Так що консультації митців та електриків були неодноразові».
Працюючи над втіленням креативного простору «Меридіан «Щедрик», учасники команди так захопилися, що підготували ще один додатковий сюрприз, який не був запланований у рамках проекту. Його обіцяють встановити біля Палацу Потоцьких та презентувати у перший день Нового 2019 року. А щоб залучити максимальну кількість гостей з інших міст, 11 січня на території креативного простору «Меридіан «Щедрик» пройде великий святковий концерт та грандіозне фаєр-шоу від неперевершеного харківського театру EAST FIRE show.

  Другу чергу меморіалу жертв Голодомору почнуть будувати за кілька місяців

Ірина Матковська додає, що новий креативний простір дозволив завершити формування в Тульчині галереї сучасного мистецтва під відкритим небом, а в майбутньому допоможе місту закріпити за собою статус столиці «Щедрика». А це у свою чергу дасть новий поштовх для розвитку, зокрема вплине на зацікавленість малого та середнього бізнесу в задоволенні потреб у відповідному сервісі, сприятиме створенню робочих місць, частково зупинить процеси міграції молоді до інших міст та створить умови для вільного творчого самовираження. Все це разом, як сподіваються координатори проекту, підвищити пізнаваність цієї території і дозволить залучити грантову підтримку для реставрації Палацу Потоцьких – це фінальна масштабна мета.
Як писав «День», робота над втіленням проекту «Меридіан «Щедрик» розпочалася на початку жовтня. У ній взяли участь відомі вітчизняні скульптори й художники, які не лише працювали над створенням об’єктів сучасного мистецтва, але й проводили майстер-класи, дискусії, мистецькі лекції й авторські презентації для студентів Тульчинського училища культури. Проект реалізовувався завдяки співфінансуванню Тульчинської міської ОТГ та Українського культурного фонду.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з Facebook-сторінки Леонтович Арт Квартал

Залишити відповідь