Мистецтво

У Вінниці відкрилася виставка hand-made виробів майстрів з інвалідністю

Одинадцятий рік поспіль напередодні новорічних свят громадська організація «Гармонія» проводить ярмарок авторських робіт майстрів з інвалідністю, який має на меті мотивувати людей створювати власні соціальні підприємництва. У цьогорічній виставці, яка розгорнулася в Експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати, беруть участь близько 20-ти організацій та закладів соціальної сфери. Триватиме ярмарок з 3 по 5 грудня. У його програмі передбачені майстер-класи, кулінарні презентації та творчі майстерні. Кульмінаційною подією стане форум «Соціальне підприємництво як можливість залучення до підприємницької діяльності», який відбудеться завтра, 4 грудня.

«Цього року ярмарок змінив свою назву із «Руками створена краса» на «Душею створена краса». Саме таку ініціативу було оголошено торік, на закритті ювілейної виставки головою нашої організації – нині покійною Раїсою Панасюк. Її бажання ми виконали, бо направду хіба можуть бути вироби створені руками, але без душі. Сподіваємося, що цей бренд приживеться у Вінниці і сподобається вінничанам та гостям нашого міста, – каже голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна. – Наша виставка відкривається у Міжнародний день людей з інвалідністю, але це не свято, а просто привід згадати, що ми маємо такі ж самі права і можливості, як усі. Власне, за одинадцять років новорічна виставка стала майданчик для майстрів з інвалідністю, де вони можуть поділитися своїм талантом, обмінятися досвідом з іншими умільцями, відчути власну значимість і головне – заробляти гроші на рівні з іншими».

Виставка працювати з 10 до 18 години упродовж трьох днів. Традиційно її програма насичена подіями і заходами. У другий день організатори проведуть вищезгаданий форум, на якому йтиметься про можливості залучення до підприємницької діяльності людей з інвалідності. 5 грудня відбудеться традиційна депутатська кухня, на якій депутати різного рівня готуватимуть свої коронні страви. Усі три дні презентуватиметься інклюзивна книжкова виставка, на якій представлені книги, де в звичайній простій формі розповідається про складні речі.

  Картина Бенксі самознищилася після того, як її продали за $1,1 млн

Також на виставці розгорнули фотоекспозицію, присвячену пам’яті урядової уповноваженої з прав людей з інвалідністю Раїсі Панасюк.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Залишити відповідь