Мистецтво Україна і світ

Вінницький музей української марки поповнився новими експонатами

Міністр закордонних справ Павло Клімкін привіз сьогодні до Вінниці другу частину раритетних марок з колекції американця українського походження Олександра Балабана, який проживає в США і є сином уродженця Вінниччини – сотника Армії УНР Якова Балабана. Передані марки датуються періодом Української революції та національно-визвольної боротьби 1918–1919 років. Після того, як новинки будуть належним чином оформлені в експозиції, їх зможуть побачити усі відвідувачі музею. Унікальність переданої колекції в тому, що вона містить марки, які дійшли до наших днів в одному екземплярі

«Коли я вперше потрапив в музей української марки, то був вражений. Експозиція містить чимало доказів, які свідчать про українське державотворення 100 і більше років тому, – каже міністр. – Знаючи настільки цінні ці екземпляри, особливо для філателістів та шанувальників історичної марки, я вирішив допомогти у перевезенні цієї колекції. Тепер марки Олександра Балабана доставляються в Україну дипломатичною поштою, передаються із рук в руки. Це вже друга частина, яку я особисто привіз до Вінниці».

Директор Вінницького музею української марки імені Якова Балабана Олександр Білецький пояснює, що перш ніж презентувати передані екземпляри вінничанам та гостям міста, їх будуть досліджувати, описувати, заносити у базу, адже чимало екземплярів є такими, яких не має навіть у світових каталогах.
«Серед переданих екземплярів переважають марки Західноукраїнської народної республіки. Наразі їх треба задокументувати, а потім за можливості ми презентуємо їх в окремій експозиції до 100-річчя Української Революції, –розповідає Олександр Білецький.

– Велика честь, що до перевезення колекції з Нью-Йорку долучився сам міністр МЗС і взяв, так би мовити, цю справу під свій контроль. Адже ці марки мають на сьогодні не лише фінансову цінність, але й історичну. Окремі з них демонструють, де закінчувалися кордони тогочасної країни, тобто у Ростові-на Дону, а також свідчать, що в тогочасній Україні більшість людей розмовляли українською мовою».

  Картина Бенксі самознищилася після того, як її продали за $1,1 млн

Нагадаємо, першу частину колекції із США Павло Клімкін передав музею української марки влітку цього року. Як писав «День», на сьогодні до Вінниці перевезено лише 20 % від усієї колекції, яка зберігається в Олександра Балабана у Нью-Йорку. Павло Клімкін пообіцяв, що до кінця 2018 року заклад отримає ще одну «передачу». Триватиме ця робота доти, поки вся колекція раритетних експонатів не буде у Вінниці.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Залишити відповідь