Християнська віра і православна, відносяться до вагітної як до священної посудини, в якій росте нове життя.

Віряни хочуть, щоб діти народжувалися в освяченому шлюбі. Але у Бога власні плани на появу нового життя, тому не завжди вдається зміцнити сімейний союз до зачаття дитини. Коли пара опиняється у подібній ситуації, перед нею виникає питання: чи можна вінчатися вагітній чи взагалі не можна відвідувати церкву. Спробуємо прояснити цей момент, інформує Ukr.Media.

Ставлення християнської церкви

Священики стверджують, що майбутній матері дозволяється відвідувати дім Господа. А всі чутки про те, що жінка в «цікавому положенні» нечиста і їй настійно не рекомендується переступати поріг церкви, — міф. Ніхто не вправі відмовити у відвідуванні храму будь-якій людині, незалежно від статі, віку, стану здоров’я і раси.

Християнська віра і православна, відносяться до вагітної як до священної посудини, в якій росте нове життя. Вона являє собою вмістилище юної душі, а значить, її оточать турботою і серед мирян, і серед божих людей.

Коли до церкви заходить жінка, яка носить під серцем дитя, вона підносить подячну молитву. І ніхто із слуг не має права питати, чи парафіянка у шлюбі з батьком дитини. Вважається, що Бог благословив пару.

Чи припустимо вінчання вагітної жінки

Ми живемо у світській державі. Церква не втручається в законодавчу сферу і не намагається нав’язувати стандарти «правильності». Тому зареєстрований в рагсі цивільний шлюб вважається дійсним. А значить, і зачата після проставлення штампу в паспорті дитина не вважається гріхопадінням.

Коли вагітність наступила до офіційного оформлення відносин, з точки зору релігії — це злочин. Гріхом вважається факт перелюбства, а немовля в утробі — дар, що вибілює всі провини закоханих.

  Привітання зі святом Віри, Надії, Любові у прозі 2019

Церква вітає пар, що вирішили освятити шлюб на небесах. Особливо коли наречена «в положенні». Так дитина отримає захист від нечистих сил. Але пам’ятайте, що таїнство триває годину. Для здоров’я майбутньої матері це важке випробовування — простояти всю церемонію на ногах.

Сьогодні сучасна молодь вінчається за велінням моди, а не за покликом серця. Згідно з християнським вченням, ця процедура допомагає закоханим стати ближче один до одного і до Бога.

В яких випадках парі відмовлять у церкві

Попри те що церква не проти вінчання вагітної парафіянки, є ряд обмежень:

  • Не можна проходити таїнство більше трьох разів. Християнська догма не допускає появи четвертого і наступних шлюбів.

  • Обряд проводиться, коли обидва партнери охрещені.

  • Забороняється вінчати близьких родичів.

Коли можна вінчатися вагітній

Перед плануванням проведення таїнства обов’язково сходіть і порадьтеся з батюшкою. Він розповість, які кроки зробити, щоб церемонія пройшла благополучно і не нашкодила ні мамі, ні дитині.

Подбайте про сукню і взуття, щоб комфортно себе почувати. Обряд триває 60 хвилин, весь цей час доведеться стояти, тримати ікони та вінець. Переконайтеся, що від запаху ладану, мирта та інших пахощів вас не каламутить. Враховуйте і кількість людей, що знаходяться в храмі — задуха негативно впливає на самопочуття вагітної.

За день до вінчання наречений з нареченою сповідаються і причащаються. Цей етап вимагає певної підготовки:

  • Дотримання посту протягом трьох днів. Обмеження стосуються їжі фізичної та духовної, а також сімейного життя.

  • Рекомендується протягом 72 годин читати спеціальні молитви, що вкаже батюшка.

Перед причастям святий отець проводить бесіду з молодими, розповідає про інститут шлюбу і християнські закони. Будьте щирими на сповіді. І коли термін маленький і візуально положення непомітне, не приховуйте цей факт від священика.

  Помер режисер «Опівнічного експреса» та «Стіни» Алан Паркер

Що взяти для вінчання

  • Батьки нареченого і нареченої підносять їм парні ікони Спасителя та Божої Матері;

  • Обручки. Без гравіювань, каміння або інших декоративних елементів. Гладкий метал символізує гармонію в сімейному житті, а також шлюбні узи;

  • Великі свічки, що горять протягом всієї церемонії. Майте під них підставки або білі хусточки, щоб не обпалити руки гарячим воском;

  • Білий рушник з домотканого полотна без візерунків;

  • Весільна сукня — скромна. Обов’язковий атрибут — фата, але можливо замінити на тонку хустку.

Церква не бачить причин перешкоджати вінчанню вагітної в храмі, коли їй виповнилося 16 років, вона хрещена і шлюб укладається за взаємною згодою. Дитина — знамення, що парі потрібно об’єднатися і цивільним законам, і за церковним. Ніхто з священиків не засудить пару за бажання народити дитину у шлюбі.