Актуальні новини

Топ-10 подій 19 вересня на Bookforum 28

У Львові триває 28-й Bookforum. ZAXID.NET щодня обираємо найцікавіші події п’ятого дня форуму.

Топ-10 подій 19 вересня

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526213 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526213{
margin: 0!important;
}
}

Розмова з Наталкою Сняданко

12:00, театр імені Леся Курбаса

Наталка Сняданко – пісьменниця, журналістка та перекладачка. Друкується в Україні, Австрії, Польщі, Німеччині тощо. Фіналістка нагороди міста літератури ЮНЕСКО 2019 Нагороджена міністерства освіти, мистецтва і культури Австрії за переклад книги Урсули Познанські «Ереб». Роман «Перше слідство імператриці» став дебютом письменниці у детективному жанрі.

«Хто ти такий?»: розмова про новий роман Артема Чеха

13:00, театр імені Леся Курбаса

Артем Чех – український письменник, ветеран російсько-української війни, переможець Всеукраїнського літературного конкурсу «Міський молодіжний роман». Звідтоді в Чеха вийшли друком 7 книжок художньої прози і 4 нон-фікшн-видання, до створення яких він був причетний як автор, співавтор або упорядник. За романом «Хто ти такий?» режисерка Ірина Цілик знімає фільм «Я і Фелікс», де одну із головних ролей грає письменник Юрко Іздрик.

Культура вибору: Як ми обираємо

13:00, Музей етнографії та художнього промислу

Учасники: Андрій Куликов, Юрій Андрухович, Вікторія Амеліна, Андрій Бондар, Сергій Постівий, Олена Гатаулліна

Вибір завжди визначався як стадія волі, обрання найкращої з двох чи більше альтернатив. Дорослішання кожного – це не лише про дискомфорт змін, а й про право голосу. Як ми обирали за 30 років незалежності? І чи навчились нести відповідальність за свої рішення? Про вибір як можливість і виклик. Про вибори як процес, а не подію.

Дискусія «Ми є»

13:30, онлайн

Учасники: Євгенія Подобна, Станіслав Асєєв, Олександр Махов

Як зробити видимими цивільних – українських патріотів прифронтових та окупованих територій? Чому відео та пости про «поганих донецьких» збирають тисячі поширень та лайків, а про «хороших» – нікому не цікаві? Чому всі пам’ятають проросійські мітинги, але впритул не бачать проукраїнські акції того ж періоду. Чому всі пам’ятають «слов’янських бабусь» з іконами, що перегороджували дорогу українській військовій техніці, але забувають мешканців Слов’янська, яких в цей час катували в підвалі місцевого СБУ за проукраїнську позицію?

  Всесвітній день захисту морських ссавців - 19 лютого

Полон та травма неволі: як донести болючу правду про події в «Ізоляції», Макіївській колонії та численних «підвалах»? Тексти про полон – між правдою та ре травматизацією автора та суспільства.

Діти, які не знають як це «коли не було війни»: як підтримати, але, водночас, уникнути додаткової віктимізації. «Вудка» замість «риби» – якою вона має бути для дітей війни?

Розмова з Аріаною Гарвіч

13:30, онлайн

Араіна Гарвіч – сучасня аргентинська письменниця. Перший роман Аріани, «Matate, amor», побачив світ у 2012 і приніс письменниці визнання. У 2018 переклад цього роману англійською був номінований на Букерівську премію. Роман «Matate, amor» про жінку та її сексуальність, про життя в чужій країні, про материнство.

Презентація книги Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України»

14:00, онлайн

У своїй новій книзі Ярослав Грицак аналізує неочевидні факти нашої історії, серед іншого, впливи інших державних утворень на формування української нації і держави. Йдеться, серед іншого, про пошук засадничих смислів, які від століття до століття виступали силами, які рухали українців до незалежності і самобутності. Аналізуються, також, аспекти сучасної історії, і пропонуються міркування про подальший розвиток незалежної України.

Пожирач гріхів: розмова з Олександром Михедом

14:00, театр імені Леся Курбаса

Олександр Михед – письменник, культуролог, куратор мистецьких проєктів, автор і ведучий подкасту «Станція 451» (проект The Village Україна). Дебютна художня книга «АмнезіЯ» стала основою літературно-мистецького мультимедійного проекту «АмнезіЯ project». Куратор виставок сучасного мистецтва, літературної програми PinchukArtCentre (2010-2012), а також літературної програми Міжнародного інтердисциплінарного фестивалю ГОГОЛЬFEST (2013-2014).

Розмова з Анною Фрайліх

15:00, онлайн

Анна Фрайліх-Зайонц – польська поетеса єврейського походження, прозаїк та викладач польської літератури, яка в даний час проживає в США.

  У Японії представили аніме-образ України, створений до Олімпіади

Бо є так: розмова Юрка Прохаська з Тарасом Прохаськом

16:00, театр імені Леся Курбаса

Юрко Прохасько – український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик. Працює у Львівському Інституті Івана Франка НАН України і викладає в Університеті ім. Івана Франка та Психоаналітичному Інституті.

Тарас Прохасько – сучасний український письменник, журналіст, один із представників станіславського феномену. Брат Юрія Прохаська, племінник Ірини Вільде. Лауреат Шевченківської премії 2020 року за збірку есеїстики «Так, але…»

Українське суспільство: зріле чи інфантильне?

15:00, онлайн

Учасники: Ростислав Семків, Ігор Козловський, Оксана Забужко, Сергій Квіт

Кореляція дорослішання, зрілості суспільства та рівня його освіти. Де зараз українська освіта та на якому рівні розвитку українське суспільство? Яке воно – здорове й доросле українське суспільство та що потрібно для того, аби йому таким стати?

Залишити відповідь