У Сисоєв день люди ходять босоніж по росі. Вона наповнює людину силою і здоров'ям.

Народне свято Сисоєв день відзначається 19 липня 2019 року (за старим стилем — 6 липня). За православним календарем це дата вшанування пам'яті преподобного Сисоя Великого і Сисоя, схимника Печерського, інформує .

Історія

За 60 років відлюдницького життя в Єгипетській печері Сисой Великий здобув високу духовну чистоту. За це Бог нагородив його даром чудотворення. Цей дар мав величезну міць. Він дозволив ченцеві навіть воскресити померлого юнака.

До себе Сисой був надзвичайно суворий. Але до своїх ближніх і до стражденних, що приходили виявляв глибоке милосердя, співчуття і любов. Коли Сисой уже був при смерті, його учні спостерігали, як просяяло обличчя вчителя. Він сказав, що до нього прийшли святі апостоли та пророки, що він побачив самого Господа. Після цих слів Сисой помер.

Про життя преподобного Сисоя, схимника Печерського, до приходу в Києво-Печерську обитель нічого не відомо. У монастирі він прославився тим, що прийняв велику схиму. Сисой повністю відсторонився від мирського життя, щоб з'єднатися з Богом, і суворо дотримувався всі пости.

Дуже суворий аскетичний спосіб, повне відчуження від мирян і окреме життя від братів, служіння обідні і наставництво — так жив преподобний Сисой Великий. Його мощі спочивають у Феодосієвих печерах Лаври разом з іншими святими отцями.

Традиції та обряди

Святий Сисой протегує орачів. Йому моляться в це народне свято з проханням про багатий врожай.

19 липня покладається закінчити всі роботи, які пов'язані з посівом. Настає час проливних дощів, і завершити їх пізніше буде складніше.

У Сисоєв день люди ходять босоніж по росі. Вона наповнює людину силою і здоров'ям.

  3 березня — день Ярила з вівсянкою: історія, традиції та прикмети свята

Чистять льохи, готують їх до перших зборів урожаю. Робити це повинен тільки господар будинку. Інших членів сім'ї підполянник не пускає в льох. Цей злий дух може сильно налякати. Він живе в підполі, на вулицю не виходить, не любить людей, налаштований до них вороже і здатний бути дуже агресивним. З ним може впоратися тільки сильний чоловік. Щоб побачити підполянника, потрібно спуститися в льох на три щаблі і подивитися собі між ніг.

У цей день люди збирають чорну смородину. Це незамінна помічниця людей, які страждають гіпертонією (підвищеним тиском) і просто смачна ягода.

Прикмети

  • Якщо Місяць яскраво-білий, то температура знизиться, і не буде дощів.
  • Якщо місяць випромінює зелене світло, то через два-три дні почнуться дощі.
  • Місяць у діаметрі здається більше звичайного і затягнений туманною пеленою — до похолодання.
  • В небі здалися жовті хмари — на дощ.
  • Пожовкло листя — прикмета раннього приходу осені та зими.
  • Якщо тільки береза пожовтіла, то осінь прийде рано, а зима настане в термін.
  • Якщо місяць у небі добре видно — до багатого врожаю.