Вірили, що чим щедріше накрити стіл 13 січня, тим багатше проживуть господарі весь наступний рік.

У православному світі 13 січня згадують християнську святу Римську Меланію. У народному календарі дата отримала назву день Меланії, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Меланія

Жила Меланія в Римі в IV-V століттях, батько її був сенатором. До християнства привела її бабуся Меланія старша (по лінії батька), яка, поховавши чоловіка, решту багатства віддала нужденним і стала вести аскетичний, цнотливий спосіб життя.

У чотирнадцятирічному віці батько силоміць віддав Меланію заміж. Вона просила свого чоловіка не паплюжити її. Але чоловік наполягав на тому, що його рід має тривати.

У них народилися хлопчик і дівчинка, але обидві дитини померли. Після смерті дітей Меланія тяжко захворіла і злягла. Бачачи її страждання, чоловік почав благати Господа з проханням дарувати Меланії одужання і дав обітницю цнотливості.

Сталося диво, і Меланія поправилася, її чоловік стримав обіцянку. Подружжя розпродало все своє майно і разом пішли по світу. Виручені гроші вони витратили на відновлення храмів, на допомогу бідним і хворим людям.

Які на цей день обряди і традиції

В народі існувало повір’я, що 13 січня пізно ввечері Господь з небес оглядає всі господарства і житла. Тому в день Меланії з раннього ранку жінки приймалися наводити чистоту в будинках, а чоловіки вичищали подвір’я та господарські будівлі (пташники, комори, сараї).

Після цього приймалися за приготування святкових смачних страв. Обов’язково в день Меланії смажили багато млинців, примовляючи над кожним: «В новому році все буде рости на полях, як ці млинці ростуть на дріжджах».

За традицією потрібно було щедро нагодувати і домашніх тварин. Потім всі йшли купатися в баню, одягали найкраще чисте вбрання і сідали обідати.

  Ольга Фреймут зворушливо привітала Володимира Локотко з днем ​​народження

Нехитрі поради та народні обряди для залучення в будинок багатства і удачі

На Русі з цим днем було пов’язане поняття достатку. Господині намагалися в цей день приготувати багато різних ласощів, аби досхочу нагодувати всіх знайомих і рідних, хто в гості зайде. Вірили, що чим щедріше накрити стіл 13 січня, тим багатше проживуть господарі весь наступний рік.

Неодмінно варили свинячий холодець, тому що свинка здавна символізувала плодовитість і щастя. Поки господиня займалася холодцем, глава сім’ї брав свинячу голову і ділив її на частини, роздаючи кожному домочадцю по старшинству.

Коли останній шматочок давали наймолодшому, він повинен був залізти під стіл і похрюкати. З допомогою такого обряду залучали в будинок багатство, щастя й удачу.

13 січня — найбільш сприятливий день, щоб проаналізувати свій фінансовий стан за минулий рік, звести доходи і витрати, зробити певні висновки: на що витратили багато грошей, а на які покупки не вистачило.

Добре б скласти план свого бюджету на майбутній рік. А ось готівкові гроші сьогодні перераховувати не можна, особливо дрібні монети, щоб у наступному році у домі завжди був достаток. Також в цей день не рекомендується купувати нерухомість і відкривати бізнес.

Щоб залучити в будинок побільше фінансів, слов’яни в день Меланії проводили стародавній і простий обряд. Насипали в посудину насіння з горішками, сідали навколо і відокремлювали їх від шкаралупи.

Очищені горіхи з насінням складали в миску і при цьому примовляли:

«Як щедрі білок припаси і мишок запаси, так будуть ломитися від багатства і мої скрині. Гроші в мене нехай завжди живуть, примножуються і не дробляться. Як ця шкарлупка дробиться, так монетка у мене завжди водиться. Буде міцне слово моє відтепер і на віки віків. Амінь».

  Фільм про війну в Україні отримав приз на кінофестивалі Sundance

Але провести обряд і привернути в будинок гроші — це тільки половина справи. Адже їх треба потім зберегти, не розгубити і примножити.

А для цього слід дотримуватися перевірених століттями фінансових прикмет:

1. Отримавши зарплату або інші грошові надходження (спадщина, виграш), в цей же день не можна витрачати ні копійки. Всі гроші мають одну нічку переночувати вдома, тоді вони притягнуть нові фінанси.

2. Завжди зберігайте окремо дрібні купюри від великих.

3. Гаманець ніколи не повинен залишатися порожнім, тому не витрачайте все до останнього гроша.

4. Після того, як зайде сонце, грошей у борг не беріть і іншим не позичайте.

5. Гроші ненавидять шум і занепокоєння, тому не розповідайте про те, скільки заробляєте, навіть рідним і близьким.

6. Ніколи не рвіть гроші, не кидайте, не комкайте, з ними треба поводитися акуратно.

7. Щоб сімейна скарбниця регулярно поповнювалася новими надходженнями, жертвуйте невелику суму в якості милостині на потреби храмів. При цьому повторюйте тричі: «Хай не збідніє рука, що дає».

Погодні прикмети на 13 січня

  • Літо буде дощове, якщо на день Меланії тепла погода.
  • Восени зберете щедрий урожай горіхів, якщо 13 січня розігралася сильна завірюха.