6 вересня — Євтихій Тихий: історія, традиції та прикмети свята. Цей день краще провести вдома, в спокійній і безпечній обстановці.

Історія нашого народу налічує більше 1000 років. За цей час на Русі сформувалася унікальна самобутня культура, яку сьогодні ми можемо вивчати за допомогою видовищних і неповторних старослов’янських свят. Одним з цих свят є “Євтихій Тихий”. Воно відзначається щорічно 6 вересня. Церквою в цей час шанується пам’ять священномученика Євтихія, інформує Ukr.Media.

Історична довідка

Святий Євтихій народився в першій половині 1-го століття нашої ери в грецькому місті Севастія (нинішній Севастополь). Одного разу він абсолютно випадково почув вуличну проповідь про діяння Христа. Створені Спасителем чудеса настільки зворушили його душу, що Євтихій сам розшукав Іоанна Богослова, що проповідував в тих краях, і поступив до нього в учні. За дорученням наставника Євтихій також супроводжував у мандрах апостола Павла. Разом з яким вони об’їздили все Причорномор’я.

Євтихій стійко переносив всі страждання, що випадають на долю християнського проповідника. Він не один раз перебував на волосині від смерті, але всякий раз рятувався з волі Божої. Ні тягар шляху, ні постійний голод і напад хижих тварин не змогли похитнути віру праведника.

За свою кропітку багаторічну працю Євтихій був висвячений апостолами в єпископський сан. У глибокій старості святий Євтихій мученицько загинув у себе вдома в рідній Севастії під час одного з варварських нальотів. Після кончини святий був зарахований до сонму 70-ти малих апостолів.

Народні традиції

Приказку “Тихий” свято на честь святого Євтихія отримало за ясну і безвітряну погоду, що панувала в цей час на Русі, що допомагає зберігати насіння льону.

На “Євтихія Тихого” на Русі було заведено проводити “дівочі посиденьки”. На них як дівчата, так і заміжні жінки збиралися в будинку зазвичай незаміжньої самотньої подруги, займалися рукоділлям і різними дрібними ворожіннями, співали пісні і просто вільно спілкувалися.

  Якої статі буде дитина Тіматі та Решетової: Олена Шишкова розкрила таємницю

Чоловіки в цей час за традицією зобов’язані були займатися роботою по дому і стежити за дітьми. Через що “посиденьки” рідко коли тривали більше кількох годин. Кмітливі чоловіки для цього заздалегідь закуповували дітям різні іграшки та солодощі, і могли спокійно займатися своїми справами.

Ще з язичницьких часів в цей день зберігся старовинний звичай по залученню удачі: жінки йшли в найближчий ліс і збирали 20 листків з різних дерев. Після чого вимочували ті в річці і над кожним примовляли заповітні бажання. Далі листя приносилося в будинок і складалося на кухонному столі поки не висохне. Потім кожен з них окремо спалювався, а попіл висипався по внутрішніх кутах будинку. Вважалося, що так удача і достаток в будинку до останнього осіннього дня були забезпечені.

Повір’я і прикмети:

  • Чим більш дощова погода в цей день — тим кращий буде урожай зернових;
  • Синиці на гілках голосно гомонять — до швидкої бурі;
  • На дубі багато жолудів вродило — зима буде холодною та сніжною;
  • Тетерів на гілці сидить сонний і мисливців не боїться — очікуйте швидкого тривалого похолодання;
  • Риба невід порвала — в цьому місяці хорошого улову не буде;
  • Собака у вечорі виє і за околицю проситься: ніч має бути холодна і вітряна, а завтра буде дощити і похмуро;
  • Курка яйце з двома жовтками знесла — до швидкої вагітності господині будинку, або її старшої дочки.