Наші предки прийняли до уваги ім'я святого Корнилія, в якому побачили зв'язок зі словом «корінь». Тому до цього дня приурочене прибирання всіх кореневих овочів.

Народне свято Корнилів день відзначається 26 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 13 вересня). Віряни православної церкви справляють його як День пам'яті священномученика Корнилія Сотника, інформує .

Він жив у I столітті в Кесарії (Палестина). Був язичником. Живучи у темряві невіри, робив добрі та світлі справи як справжній християнин. В один із днів, під час молитви Богу, він побачив Ангела, який наказав йому розшукати святого Петра і виконати його волю. Так Корнилій був хрещений. Він став першим язичником, який прийняв християнську віру. З того часу він завжди слідував за Петром, проповідував про Христа і був поставлений єпископом. Одного разу проповідники дізналися про ідолопоклонство в м. Скепсії та направили Корнилія туди для проповіді. Зайшовши у поганський храм, він став молитися Богу. І тут почався землетрус, в результаті якого храм був зруйнований. Після цієї події князь і всі мешканці міста прийняли християнство. Цим Корнилій і став відомий у всьому світі.

Традиції та обряди

У Древній Русі свято назвали Корнильї, оскільки у цей день збирали коренеплоди: моркву, брукву, буряк, картоплю, редьку. В цей період якраз наступали заморозки, і всі овочі могли загинути. Один тільки коренеплід залишали в землі — ріпу, яку можна було різати тільки 28 вересня, в День Микити-ріпоріза. Перед прибиранням городу обов'язково молилися, звертаючись до святого Петра.

В цей день традиційно садили нові саджанці яблунь і смородини.

Прикмети

  • Дощ на Корнилів день — бути добру.
  • Якщо грак відлетів, значить, сніг піде.
  • Густий туман ввечері — чекай дощу вночі.
  • Якщо осінь погана, то весна буде дощовою.
  • Ранкова паморозь два дні поспіль обіцяє дощ на третій день.
  • Сосна і ялина опустили гілки — бути дощу.
  Справа Шеремета: Музиканти та активісти влаштували у Києві акцію на підтримку Антоненка та Кузьменко