Актуальні новини

1 квітня – День Дарини: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні потрібно обманювати один одного? Це пов’язано з Домовиком!

1 квітня – День Дарини: традиції, обряди та прикмети. Чому сьогодні потрібно обманювати один одного? Це пов'язано з Домовиком!

1 квітня в православ'ї вшановують християнських святих – мучеників Дарію і Хрисанфа. У народному календарі дата отримала назву Дарина – брудні ополонки, день Домового, обманний день, інформує .

Хто такі святі Дарія і Хрисанф?

Хрисанф проживав у III столітті. Народився він в Олександрії, батько його був язичником. Після переселення в Рим, Хрисанф отримав освіту у філософській школі, де вивчив Новий Завіт і прийняв християнство. Дізнавшись про це, батько побажав негайно повернути сина в язичницьку віру і одружив його на жриці Дарині.

Однак і свою молоду дружину Хрисанф звернув у християнську віру, разом вони стали вести незаймане життя. За це влада їх піддали катуванням, але подружжя не зреклося християнства. Тоді їх живими поставили в рів і засипали землею з камінням.

Обряди й традиції цього дня

У день Дарини намагаються не забруднитися. Згідно з народними забобонами, хто сьогодні брудний зовні, такий же і в душі.

На Русі існувало повір'я, якщо 1 квітня у когось корова отелиться або свиня опороситься, значить, незабаром у цій родині завагітніє і господиня.

А незаміжні дівчата з ранку раненько в цей день вирушали до водойми, щоб поворожити на майбутнє по птахах. Якщо підійшовши до річки або озера, бачили птицю самотню, значить, протягом наступного року не знати їм чоловічої любові та ласки. Побачивши пару пернатих або більше, дівчина раділа, адже майбутній рік вже не доведеться провести на самоті.

Сьогодні треба один одного обманювати, щоб розвеселити Домовика, який прокинувся

Наші предки вірили, що 1 квітня прокидається після зимового відпочинку Домовик. Щоб він зі сну не сердився, люди задобрювали домашнього духа свіжою хлібною скибочкою і молоком. Наливали у мисочку і ставили з хлібом за грубку, це місце в будинку вважалося його вотчиною.

  Наталія Могилевська вперше відверто розповіла про свого коханого

А ще намагалися Домового розвеселити після довгої сплячки, потішити і з пантелику збити. Для цього цілі вистави влаштовували, дуріли і всіляко один одного обманювали, одяг навиворіт одягали, а на ноги різне взуття або шкарпетки.

Традиція обдурювання дійшла і до нашого часу, 1 квітня називають Днем сміху або Днем Дурня.

Вважається, якщо сьогодні нікому не збрехати, то весь рік тебе самого обманювати будуть. При цьому реагувати з образами на дурощі не можна, хто надується і образиться, того цілий місяць будуть переслідувати невдачі.

Особливо рекомендується інших дурити незаміжнім дівчатам: чим більше народу вони 1 квітня обдурять, тим менше будуть брехати їм потім майбутні чоловіки.

Якщо дівчині на виданні сьогодні вдасться по-справжньому хлопця навколо пальця обвести, так що він щиро повірить в обман, виходить, незабаром вона стане його дружиною.

Сьогодні ж можна просити Домового про допомогу у зачатті дітей

Якщо у подружньої пари довгий час це не виходить, то 1 квітня жінці треба спекти пиріг з солодкою начинкою і залишити на ніч на столі, застеленому білою скатертиною.

Промовити такі слова: «Пане Домовик, прийми частування і проханню нашому не відмов. Адже ти все можеш, ось і зачати дитинку допоможеш. Народиться синочок – стане татові втіхою, а маленькій донечці я буду рада. Подарую тобі п'ятачок, якщо даси більше діточок. Дякуємо тобі, господарю».

Вранці пиріг треба з'їсти разом з чоловіком, а біля вхідних дверей покласти п'ятачок, і ще накупити різних ласощів і роздати сусідським дітлахам.

Народні прикмети 1 квітня

Якщо в ніч на 1 квітня на небі не видно зірок, значить, холодів більше не передбачається, буде тепло.

Коли на Дарину талі струмки з шумом біжать, виросте багато соковитої і великої трави; а якщо тихенько плинуть – гарної трави чекати не варто.

  MONATIK вперше розповів про стосунки з Іриною Демічевою

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь