11 найстильніших серіалів за всю історію телебачення. Серіали — скарбниця модних ідей. Ми надихаємося екранними образами героїнь і вважаємо їх іконами стилю.

У нашій добірці — найкращі телепроєкти, які точно заслуговують на вашу увагу: від культової «Пліткарки» до «Голлівуду» і «Політика» Раяна Мерфі, інформує Ukr.Media.

Деякі люди мають вроджене відчуття стилю, але й вони вдосконалюють його протягом життя, відкриваючи для себе нові поєднання фактур, різні форми, кольорові рішення. У пошуках індивідуальності нам допомагають книги, мистецтво, модні журнали, фільми та серіали. Розповідаємо вам про найстильніші серіали, герої яких надихають навіть вибагливих модниць по всьому світу.

«Відчайдушні домогосподарки» (2004-2012)

При згадці моди і стилю першими в пам’яті спливають жіночі серіали. У топі — «Відчайдушні домогосподарки». Це історія життя чотирьох подруг із престижного району. Героїні дуже різні за характером і темпераментом, а отже, і образи у них за сюжетом відрізняються один від одного. Відповідно до образу детально продуманий і стиль кожної героїні, за яким можна «намалювати» впізнаваний портрет.

«Пліткарка» (2007-2012, з 2021 року)

«Привіт, мешканці Верхнього Іст-Сайду!» Знайома ця фраза? Якщо ні — значить, ви ще не включилися в загальний ажіотаж і не дивилися серіал «Пліткарка». Це реюніон, і шанувальники старої версії тільки звикають до нових героїв і сюжетних ліній. Але що в цьому серіалі залишилося незмінним — так це звання одного з найбільш модних серіалів десятиліття. Художник з костюмів Ерік Даман створив для кожного персонажа свій унікальний стиль. Саме він увів у моду ті самі обідки Блер Волдорф, блискучі босоніжки і стильні сумки Серени Ван дер Вудсен і яскраві краватки Чака Басса. Даману вдалося переосмислити модну індустрію, він зміг зробити так, щоб світові бренди почали вишиковуватися в чергу, щоб головні героїні серіалу з’явилися в їхніх моделях хоча б в одному епізоді.

«Американська історія злочинів» (з 2016 року)

Другий сезон серіалу «Американська історія злочинів» під назвою «Вбивство Джанні Версаче» апріорі може бути включений до списку найбільш модних. Спочатку сама історія, присвячена загадковому вбивству великого модельєра, тісно пов’язана з фешн-індустрією. Тому і всі костюми були розроблені в деталях і отримали високу оцінку кінокритиків і фешн-експертів.

  Закохані та культурні

«Американська історія жахів» (з 2011 року)

Окремо варто зупинитися на плеяді неймовірно стильних серіалів, створених Раяном Мерфі. Візитною карткою одного з найвпливовіших і найталановитіших продюсерів Голлівуду заведено вважати стильні декорації, незабутню естетику і бездоганні костюми, зі смаком продумані до найдрібніших деталей. Його проєкти вирізняють відточений стиль і скрупульозно опрацьований образ кожного персонажа. Для цього в команді Мерфі завжди працюють тільки найкращі художники з костюмів.

Початком шляху творця найбільш модних серіалів десятиліття можна вважати зйомки «Американської історії жахів». У кадрах ви не побачите достатку брендового одягу, але в них майстерно представлене поєднання вінтажу і мас-маркету. Найбільш яскраві враження залишають створені образи епізоду «Готель», особливо образ Drama Queen Саллі Маккенна у виконанні акторки Сари Полсон, який зачарував не тільки шанувальників серіалу, але й модних експертів і критиків. А найскладнішим на думку Лу Ейріч, правої руки продюсера Мерфі, став образ Графині, яку зіграла знаменита Леді Гага. Перед командою художників з костюмів стояло нелегке завдання — зробити так, щоб глядачі не асоціювали персонаж із самою співачкою. І це блискуче вдалося — яскраві і стильні образи Графині Елізабет Джонсон можна розглядати годинами, вивчаючи кожну деталь.

«Поза» (2018 — 2021)

Натхненний приголомшливим успіхом «Американської історії жахів», Раян Мерфі взявся за новий проєкт «Поза», який розповідає про становлення субкультури дреґ-квін. Відтворити божевільні образи 80-х знову було довірено Лу Ейріч. Результат перевершив найсміливіші очікування: брючні костюми в дуеті з корсетами Жана-Поля Готьє, шовкові сукні максі з відвертими розрізами, безрозмірні пишні спідниці.

«Політик» (з 2019 року)

Після епохи 80-х Раян Мерфі повертається в наш час і створює серіал «Політик»: елегантні силуети героїні Гвінет Пелтроу закохують у себе з перших серій. Небесно-блакитний костюм і легка летюча сукня від Кароліни Еррера за стилем відсилають нас до 70-х років, при цьому вони актуальні й сьогодні.

  Учасниця шоу "Холостячка" Ксенія Мішина розповіла про насильство в сім'ї

«Голлівуд» (2020)

Після «Політика» Мерфі випустив ще два проєкти, присвячені 40-м рокам: «Голлівуд» і «Сестра Ретчед». Це два різних за кольоровим лейтмотивом фільми: червоний Голлівуд і синьо-зелений світ медицини. Але в кожному з них відчувається рука майстра — всі деталі на своїх місцях, все виміряно з точністю до міліметра.

«Голлівуд» — міні-серіал, у якому Мерфі переписав історію американського кіно. Досить смілива, але щира фантазія. Вся привабливість тут у тому, що в цьому проєкті з’єдналася реальність Золотого віку Голлівуду і власна уява шоураннера. Творці досконально вивчили фотографії 40-х років і максимально точно намагалися повторити кожну реальну персону та її образ. Виявилося, що сучасні фігури відрізняються від персон того часу, тому були використані не тільки знайдений у колекціях вінтаж: команда створила для кожного персонажа від 30 до 90 відсотків речей. Кожен костюм — це окремий шедевр, який хочеться розглядати.

«Сестра Ретчед» (з 2020 року)

У «Сестрі Ретчед» завдання для костюмів було зовсім інше, ніж у «Голлівуді»: тут костюм повинен розкривати характер героїв серіалу, демонструвати їх трансформацію, те, як персонажі взаємодіють один з одним. У кожного тут є пальто або тренчі, які допомагають глядачеві відчути відтворений настрій і атмосферу фільму нуар. Виражені плечі, підкреслена талія, рукавички довжиною до ліктя і капелюхи — все це наслідок натхнення художників з костюмів фільмами і модними журналами повоєнних років.

«Холстон» (2021)

Завершує плеяду модних серіалів Раяна Мерфі гучний і стильний проєкт 2021 року — «Холстон». Це найбільш обговорюваний серіал, в основу якого лягла реальна історія життя всесвітньо відомого американського модельєра XX століття, що змінив світ моди — Роя Холстона. Саме Холстон визначив моду 70-х, створив знаменитий капелюх Жаклін Кеннеді, зробивши її іконою стилю. На покази своїх колекцій як моделей культовий модельєр запрошував винятково знаменитостей. Натхненний випущеним серіалом модний Дім Halston спільно з Netflix випустив лімітовану колекцію суконь, де кожен образ присвячений музам великого дизайнера.

  Ольга Фреймут опублікувала коротке відео, і показала, як правильно потрібно їсти хліб

«Начальниця» (2017)

Є стильні серіали, а є серіали про стиль, до категорії яких можна віднести «Начальницю» від Netflix. Кіносеріал, створений за мотивами найбільш продаваної книги мемуарів засновниці модного бренду Nasty Gal Софії Аморузо, не отримав оглушливого успіху. Однак він на всі 100% заслуговує на увагу всіх, хто небайдужий до моди і дизайнерських шоу-румів. Відверта і місцями зухвала кіноісторія розповість про пристрасть до вінтажного одягу, яка привела до власної роздрібної імперії моди. Фільм буквально просякнутий духом бунтарства, гумору і стилю.

«Секс у великому місті» (1998-2004)

Від «Круелли» до «Ходу королеви» — колекція найстильніших героїнь фільмів і серіалів настільки величезна, що можна нескінченно довго надихатися їхніми модними образами і створювати свої власні. Але є серіал, який по праву може очолити список найстильніших серіалів століття — це легендарний «Секс у великому місті». Такого достатку найяскравіших образів не знайти в жодній кінокартині — скарбниця модних ідей. Тому мільйони фешіоністок по всьому світу з нетерпінням чекають продовження цього стильного серіалу.