Назву «Плакальник» день отримав із-за великої кількості ранкової роси та дощів, які часто йдуть.

Народне свято Прокл Плакальник відзначається 25 липня 2019 року (за старим стилем — 12 липня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті мученика Прокла, інформує .

Назву «Плакальник» день отримав із-за великої кількості ранкової роси і дощів, які часто йдуть.

Історія

Прокл жив в I-II століттях. Був родом з Каліпта. Коли імператор-язичник Траян влаштував переслідування християн, Прокла схопили та піддали чисельним катуванням з метою змусити його відректися від своєї віри. Під час тортур мученик передрік правителю міста, що той сам скоро відкрито визнає Ісуса як єдиного бога.

Прокла прив'язали до воза правителя і змусили бігти за ним. Він звернувся з молитвою до Бога, і той зупинив коней. Застиглий, як бовдур, правитель зміг знову володіти своїм тілом лише після того, як привселюдно визнав Христа своїм богом і підписав відповідний документ.

Після події правитель вирішив помститися християнину і наказав стратити Прокла. Його прив'язали до стовпа і випустили в нього стріли. До останнього подиху мученик молив Отця Небесного пробачити тих, хто катував його. Адже вони не відали, що творили.

Традиції та обряди

Люди збирають росу з рослин. В цей день вона володіє унікальною цілющою силою. При частих застудах допомагає ходьба по каменях і траві, які вкриті водними крапельками. Для збирання роси розстеляють на галявині чисте біле полотно і чекають, поки тканина просочиться. Після цього вологу вичавлюють в глиняний посуд. Він краще за інших підходить для зберігання. Зібрану в це народне свято росу застосовують при лікуванні онкології, варикозу, застуди, безсоння, кровотеч та інших захворювань. Вона дарує красу обличчя дівчині, а жіночому — повертає втрачену молодість.

  Аналітики оголосили головних претендентів на Оскар

Прикмети та повір'я

  • Ранковий туман і рясна роса — провісники ясної погоди.
  • Туман вкрив ліс — до дощу.
  • Якщо вранці роса не випала, то погода зіпсується. Якщо її немає і в низинах — до негоди.
  • Проклові роси — ліки проти пристріту.
  • Якщо очі надмірно сльозяться, гнояться, впав зір, то потрібно щодня протирати їх зібраною на Прокла росою і робити компреси.