Актуальні новини

12 березня – день Прокопія: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні не можна відмовляти у проханні?

12 березня православні християни вшановують преподобного Прокопія Декаполіта. У народному календарі дата отримала назву день Прокопія, Дорогоруйнівник, Прокоп перезимний, інформує .

Хто такий святий Прокопій?

Прокопій був візантійським монахом, проживав у VIII столітті в Константинопольському монастирі. Його учнем і сподвижником був Василь Сповідник. Коли почався період іконоборчого гоніння, їх кинули у в'язницю і піддали катуванням.

Обряди й традиції цього дня

З 12 березня зима остаточно передає кермо правління весні, сніг посилено тане, тому день і називається Прокіп перезимний. На Русі починався найбільш страшний період бездоріжжя, всі шляхи були в багнюці, на них і сани, і коні грузли, звідси друга назва дня – Дорогоруйнівник.

За традицією в день Прокопія ходять в баню, щоб попаритися і змити зимові проблеми з недугами, а весну зустріти оновленими і чистими. Якщо під час банних процедур ненавмисно об лавку вдаритися, значить, скоро на голову звалиться несподіваний прибуток.

Святий Прокопій протегує мисливцям і рибалкам, вони сьогодні сміливо відправляються в ліс і на річку. Інші займаються підготовкою до нового весняного сезону – чоловіки чинять інструмент, а жінки перебирають насіння.

Знахарі 12 березня проводять обряди, і заговорюють грязь від болю в суглобах.

Постарайтеся сьогодні нікому не відмовити в проханні

Наші предки вважали день Прокопія непередбачуваним, могло статися що завгодно – як хороше, так і погане.

Тому 12 березня двері будинку цілий день були відкриті для знайомих, друзів та родичів. Вважалося, хто сьогодні з проханнями звернеться, нікому відмовляти не можна.

Взагалі-то в інші дні теж треба людям допомагати. Якщо у них біда трапилася чи радість, потрібна моральна або матеріальна підтримка, і у ваших силах надати допомогу, то зробіть це обов'язково.

  Go_A заспіває для українців за кордоном

Адже іншого разу на їхньому місці можете опинитись ви, і дуже важливо знати, що є на світі люди, до яких можна звернутися і не отримати відмову.

Бувають випадки, коли людина переходить всі межі дозволеного, бачить, що її допомагають, і починає цим користуватися. Напевно у багатьох знайдуться такі приклади з життя.

Підвезли до роботи колегу, який живе по сусідству, і він тепер навіть не поспішає на громадський транспорт, а чекає щоранку вас у машини. Нова сусідка зайняла один раз сірники, вдруге борошна, а тепер занадилася за яйцями, рисом, пральним порошком і навіть пилососом.

У таких випадках вас ніхто не звинуватить у черствості, якщо навчитеся відмовляти у проханні. Дозволяти сідати собі на голову теж не потрібно.

А ще дізнайтеся, в чому можна відмовляти завжди, чого не варто віддавати з дому ні за яких обставин, навіть якщо вас будуть про це просити:

Віник. Він може покинути будинок тільки в тому випадку, коли більше не потрібен, стерся, поламався, прийшов в непридатність. Хто б не просив у вас віник, не давайте, з ним підуть щастя і фінансова стабільність.

Коштовності, прикраси, посуд, одяг, особливо взуття. Ці речі заряджені енергією свого власника. Запозичивши їх хоча б на час іншій людині, разом з ними ви віддасте щастя, здоров'я, благополуччя і успіх. Точно також надівши на себе чужі речі, можна разом з ними приміряти невезіння, чорну смугу та проблеми їх господаря.

Сіль. Вона є сильним магічним компонентом. Цей продукт категорично заборонено позичати під будь-якими приводами.

Народні прикмети 12 березня

Ті, хто тримає овець, поспостерігайте за їх поведінкою. Якщо вони лобами б'ються, буде сильний вітер.

  The Guardian заради екології відмовилася рекламувати нафтогазові компанії

Якщо 12 березня в лісі з'явилися перші проліски, пора розпочинати польові роботи.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь