На Русі існувала прикмета: куплена на Іпатія Чудотворця річ принесе удачу і здоров’я, буде довго і добре носитися.

Православні християни 13 квітня згадують святого чудотворця Іпатія Гангрського. Дата за народним календарем називається Вогнище або день Іпатія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Іпатій?

Жив Іпатій в малоазійському місті Гангри в III-IV століттях і служив єпископом. Єретики підстерегли його в пустельному місці і піддали мученицькій смерті, поколовши все тіло списами і мечами.

Міські жителі дуже поважали і любили єпископа, тому відшукали його тіло і провели поховання. На могилі святого люди стали чудесним чином зцілятися від хвороб, за це Іпатія нарекли Чудотворцем.

Йому моляться жінки, у яких ніяк не виходить зачати дитину. Святий посилає довгоочікувану вагітність і легкі швидкі пологи. Також Іпатія Чудотворця люди просять у молитвах позбавлення від згубної звички — пияцтва.

Які на цей день існують традиції і обряди?

У стародавніх слов’ян 13 квітня було заведено розводити на городах кострища. У народі вірили, що після такого обряду Вищі Сили пошлють землі родючість, і ніщо не зможе зашкодити майбутньому врожаю.

У цьому вогнищі люди спалювали весь непотрібний мотлох і сміття. Хоч одну річ, але обов’язково потрібно було кинути у вогонь, щоб позбавити свою оселю від нечисті і пожеж. Звідси і пішла народна назва дня — «вогнище».

Сміливо вирушайте сьогодні на шопінг за новими речами

На Русі дату 13 квітня вважали очисною. Тому люди неодмінно намагалися щось новеньке з одягу прикупити. Вірили, що річ, придбана в день Іпатія Чудотворця, носитися буде добре, а свого господаря нагородить здоров’ям з удачею.

Речі міцно пов’язані зі своїми власниками. Коли ми носимо одяг і взуття, вони вбирають у себе нашу енергетику. Слід бути дуже акуратними зі своїми речами, оскільки чорні маги і чаклуни можуть через них робити страшні капості людям (наговори, вроки).

  Зеленський дав звання заслуженого артиста Потапу, а Білик і Кароль отримали ордени

Ніколи і нікому не давайте носити речі з власного гардероба. І намагайтеся дотримуватися народних забобонів і прикмет, пов’язаних з одягом:

• Якщо одяг часто рветься, значить, знайомі чи колеги за спиною про вас розводять плітки.

• Щоб не накликати неприємності у своє життя, завжди надягайте речі, починаючи з правого рукава.

• Коли вперше надягаєте нову придбану річ, загадайте бажання, воно обов’язково здійсниться. А якщо на ній ще й кишеня є, то неодмінно в якості талісмана покладіть в нього монету, вона буде притягувати до вас гроші.

• Ґудзики неправильно застебнути, надіти річ навиворіт або задом наперед — прикмета погана. Відразу зніміть її і надіньте іншу, це допоможе уникнути неприємних ситуацій. А зі спідньою білизною все навпаки — якщо її навиворіт надіти, можна удачу до себе принадити.

• Не варто купувати одяг на останні гроші в гаманці повинна залишитися хоча б одна купюра або монетка. Якщо в гаманці порожньо, то нова річ постійно буде до свого власника притягувати безгрошів’я.

• Коли при виході з будинку за щось чіпляєтеся одягом, це — знак, щоб ви зупинилися і задумалися. Можливо, щось забули? Наприклад, взяти ключі від автомобіля, телефон або гаманець, відключити газ або праску, закрити водяний кран.

• Якщо залишаючи чужий будинок, зачепитеся одягом, виходить, незабаром вам належить знову тут опинитися в гостях.

Як очистити речі від своєї енергетики?

Якщо ви проводили в будинку генеральне прибирання і назбирали купу речей, які вже давно не носите, то не поспішайте викидати їх у сміттєвий бак.

Можна віддати одяг або взуття родичам, у церкву для нужденних, в дитячий будинок або в будинок пристарілих. Але перед цим обов’язково проведіть очисний обряд, щоб у вашому житті біди не почалися.

  Про творчість у час війни

1. Складіть всі речі в миску або ванну, і направте на них сильний водяний струмінь з-під крана або душа.

2. Потримайте так кілька хвилин, після чого спустіть воду в каналізаційний стік.

3. Речі розвісьте і просушіть.

4. Коли будете їх віддавати, подумки скажіть такі слова: «Все хороше у мене залишається, з цими речами нікому не передається».

Якщо речі настільки вже прийшли в непридатність, що не можна нікому віддати, то найкраще їх спалити на вогнищі.

Прикмети погоди на 13 квітня

  • Літо обіцяє бути теплим, якщо 13 квітня ясно і сонячно.
  • Чекайте похолодання, якщо сьогодні дуже низько над землею пливуть хмари.