За повір’ям, Микита Новгородський молитвами міг не тільки погасити пожежу, але і запобігти посусі.

У православному світі 13 лютого згадують про святого Микиту єпископа Новгородського. У народному календарі дату назвали охоронець від блискавок або Микита-пожежник, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Микита?

Родом Микита походив з Києва, жив в XI-XII століттях. У юному віці він став затворником в Києво-Печерському монастирі. Але в період самітницького життя в нього вселився біс-спокусник. Микита напам’ять вивчив весь Старий Завіт, перестав читати молитви і навідріз відмовлявся вивчати Євангелію.

Ченці з ігуменом постійно молилися про вигнання з Микити біса. Поступово його житіє стало чистим і смиренним, з утриманням і послухом, в чеснотах він перевершив всіх хто проживав в обителі.

У 1096 році Микита був зведений в сан єпископа кафедри в Новгороді. В 1108 році він покинув світ земний. В Софіївському соборі Великого Новгорода покояться його нетлінні мощі.

В молитвах люди звертаються до святого Микити з проханнями захистити їх від пожеж і ударів блискавок, оскільки він вважається володарем стихії вогню.

Які на цей день обряди і традиції?

Наші предки ввечері 13 лютого з дому нікуди не виходили, тому що найсильніші псування і вроки наводяться саме в цей час.

А ще цей день вважався найбільш конфліктним у році. Згідно з народними забобонами, якщо сьогодні хтось з кимось посвариться, то надалі вже більше не примириться, на все життя залишаться ворогами.

Жінки, які мріють повернути подружнє щастя, не пропустіть цей день!

Але в деяких ситуаціях конфліктний день можна використовувати на благо. Наприклад, для того, щоб зберегти подружній союз в тих сім’ях, де чоловіки заводять на стороні коханок. Проводять спеціальні ритуали для їх розлучення, коханці розлучаться і ніколи більше разом не зійдуться.

  У Вінниці музейники влаштують історико-гастрономічний експеримент

Важливо знати! Такі обряди виконують лише в тих випадках, коли почуття до дружини чоловіка, який зрадив, не охололи. Якщо ж подружжя вже тривалий час не живуть разом, чоловік по-справжньому кохає іншу жінку, то дія відвороту може негативно позначитися на тому, хто його провів.

Обряд зі свічкою

Для його проведення знадобиться нова свічка. Бажано, щоб вона була фіолетового кольору, тоді ефект ритуалу буде найбільш дієвим і довговічним. Серед всіх магічних атрибутів фіолетові речі вважаються найбільш розлучними.

Коли настане північ, запаліть свічку, підійдіть до вікна і в думках максимально сконцентруйтеся на своїй ненависті до розлучниці.

Прочитайте змову:

«Ти, свічка, горі, догорай. Мого чоловіка коханого від розлучниці назавжди відлучай. Його любов до неї неси, пристрасть загаси. Гори, Гори і до кінця згорай, навіки вічні їх розлучай».

Повторюйте слова змови до тих пір, поки свічка повністю не згорить. Коли залишиться зовсім маленький недогарок, загасіть його та сховайте в затишному місці.

Обряд з шпилькою

Вам знадобиться нова шпилька. Закріпіть її на одяг чоловіка, який він одягає найбільш часто. Зробіть це в непомітному місці, щоб чоловік не виявив. Прочитайте при цьому відворотні слова:

«Шпилька гостра, ти всюди з рабом Божим (ім’я чоловіка) перебувай. В тому, щоб повернути його додому, мені пригодись. Від спокус і блуду його убережи, у поверненні чоловіка мені допоможи. Нехай буде вірним мені завжди, до інших жінок не піде ніколи. Від проклятої коханки нехай тікає, і більше туди ходити довіку не побажає. Радості, любові і спокою нехай ні з ким і ніколи, крім мене, дружини рідної (ім’я), не зазнає. Благання мої міцніше брили кам’яної і зняти їх нічим не можна. Амінь».

  Twitter під загрозою суду видалив жарти про "добрих євреїв"

Прикмети погоди на 13 лютого

  • 13 лютого по поведінці горобців можна визначити погоду на найближчі дні. Якщо вони з ранку до вечора збирають пір’я та пух поблизу курників, щоб свої укриття утеплити, значить, будуть міцні морози.
  • Сьогодні придивіться також до галок та ворон. Якщо вони кричать безперервно, буде снігопад, або навіть снігова буря.