В цей день не можна нічим хвалитися, інакше Гордій все відбере.

День Гордія відзначається 16 січня. Свято є православним. У цей день вшановують пам’ять двох святих Гордія і пророка Малахія. Обидва вони були стійкими у своїй християнській вірі і все життя проповідували християнство. Цей день має велике значення ще й для тих, хто вірить в магічну силу, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Святий пророк Малахія жив за 400 років до Різдва Христового, під час повернення євреїв з вавилонського полону. Малахія був останнім із старозавітних пророків, тому святі отці називають його «печаткою пророків».

Проявивши образ духовної чесноти і благочестя, він вразив народ і був названий Малахія, тобто ангелом. Його пророча книга включена в Канон Старого Завіту. У ньому він дорікає євреїв, пророкуючи пришестя Ісуса Христа і його Предтечі, а також Страшний суд (Мал. 3: 1-5; 4: 1-6).

Мученик Гордій народився в кінці третього століття в місті Кейсарія Каппадокія в християнській родині. Коли він досяг повноліття, він вступив на військову службу. Через його доблесті і військову майстерність він був сотником. Під час гонінь на християн на початку четвертого століття він покинув світ і оселився в Синайській пустелі, щоб підготуватися до доброї справи сповідання імені Христа Спасителя.

У 320 році Гордій відкрито постав перед префектом міста, де проводилися язичницькі ігри, і назвав себе християнином. Він був заарештований, піддавався жахливим мукам, потім був обезголовлений.

Традиції та обряди

У цей день відбуваються обряди, що відганяють відьом та іншу нечисту силу. Особлива увага приділяється оберіганню корів. Вважається, що через коров’яче молоко можна впливати на всіх домашніх тварин, а значить у жодному разі не можна дозволити відьмам вкрасти молоко. В цей же день до домовиків зверталися з проханнями захистити будинок від впливу нечистої сили.

  23 березня – Василина – весняної води вказівниця: історія, традиції та прикмети свята

Головною стравою для людей і тварин в цю дату є вівсяна каша.

Прикмети

  • Вважається, що погода в цей день покаже погоду на весь місяць березень.
  • Тріск дерев, поява зайців біля будинків — все це віщує швидкі морози.
  • Яскраві зірки пророкують ясну і сонячну погоду.
  • Також вважається, що немовлята, народжені в цей день, будуть володіти особливими здібностями. Зможуть бачити те, що не дано іншим людям.