Вибірковому підходу до їжі можна навчитися.

У добу інтернету, технологій, перенасичення інформацією і товарами нам нескінченно щось пропонують. І якщо ми не хочемо стати всеїдними у найширшому сенсі цього слова, важливо вміти відповідати на деякі пропозиції “спасибі, ні”. Давайте почнемо вчитися цьому з уважності та вибірковості у їжі. Ми хочемо розповісти про те, як ввічливо відмовитися, якщо вам пропонують їжу, а ви не хочете або не можете її з’їсти, інформує Ukr.Media.

Під час відмови на допомогу приходять правила етикету. Усе у світі змінюється, але — ура! — ці правила залишаються незмінним острівцем стабільності, хоча — дуже шкода! — у школі їх не вивчають. Що ж робити, якщо вас запросили на світський захід або звану вечерю, а ви маєте бути вибірковими у їжі? Приклад, що знайомий усім — незручна ситуація, у яку потрапила героїня відомого фільму:

– Дозвольте, я запропоную вам осетринки?

– Ні! Мені рибу не можна! У мене через неї алергія… Так… Судоми починаються.

Так, звичайно, говорити не можна. Не розповідайте про свої захворювання, алергії, дієти і про те, яка буря відбудеться у вашому шлунку, якщо ви з’їсте цього кролика і зап’єте цим соком.

Як вчинити, якщо ви терпіти не можете рибу, сидите на суворій дієті за порадою лікаря, вчора отруїлися або на нервовому ґрунті абсолютно втратили апетит, а вас запросили на вечерю? Спочатку подумайте, чи можна зовсім відмовитися від походу на захід — можливо, не піти буде легше, ніж переживати з приводу їжі весь вечір. Можна? Зробіть це заздалегідь, не пізніше, ніж за два дні до визначеної дати. Якщо відмова з якихось причин неможлива, йдіть на вечерю, але дотримуйтесь там кількох правил:

  Для відновлення Нотр-Даму вже зібрали майже мільярд євро

Навідріз відмовлятися від їжі неввічливо

Краще мати на тарілці щось і час від часу крутити у руках виделку, ніж голосно заявляти, що сьогодні ви не їсте.

Під час фуршету тримайте у руці повну склянку води

Так і вам не нудно, і оточуючі бачать, що ви чимось зайняті.

Оминайте людей, які активно щось жують

Вони обов’язково будуть радити вам щось з’їсти. У крайньому разі, якщо порадник все ж таки вас наздожене, схрестивши пальці за спиною збрешіть, що ви це вже пробували.

Відмовляйте коротко і доброзичливо

Якщо ви вегетаріанка, а вам наполегливо пропонують з’їсти курятину, можете ввічливо і неголосно сказати про це. У такому разі, правильніше, тактовніше і безпечніше говорити з посмішкою коротке “спасибі, ні”, замість “я не їм м’ясо!”, “мені її не можна, тому що…”, або вже зовсім поганого варіанту “я не їм нещасних тварин!”. Вдаючись у подробиці, ви вкотре ризикуєте вислухати лекцію про шкоду вегетаріанства і про те, яких корисних речовин ви себе позбавляєте (на жаль, не усі люди знайомі з правилами етикету).

Попередьте господарів

Якщо ви потрапили не на фуршет, а саме на звану вечерю, то, швидше за все, з меню можна ознайомитися заздалегідь. З’ясуйте, що вам не можна, і до початку подачі страв зверніться до розпорядника з проханням замінити це для вас.

Подавайте вірні сигнали

Покладіть на тарілку трохи закусок “для вигляду”. Навряд чи хтось буде пильно стежити за тим, як їжа вирушає до вашого рота і скільки ви з’їли. При цьому, коли на тарілці залишається їжа, вам не підкладають ще. Стіл обслуговує офіціант? Відмінно, цілком прийнятно подати йому знак: складіть столове приладдя куточком — це означає перерву у їжі, горизонтально — їжа була чудова, вертикально — ви закінчили їсти.

  В окупованому Криму суд відхилив скаргу журналіста Семени на дії ФСБ

Під час домашньої вечері не перестарайтеся, зображуючи, що їсте

Не влаштовуйте на своїй тарілці склад з усієї можливої їжі. Повна тарілка може спонукати господиню до думки, що вам нічого не сподобалося. І вже звичайно, не варто намагатися згодувати вміст тарілки собаці господарів або закопати це все у квітковому горщику. Погодьтеся, краще навчитися говорити “спасибі, ні”.

Поважайте традиції

Якщо ви потрапите на обідній прийом за кордоном, майте на увазі, що там справи з частуванням набагато серйозніші. У гостях у іноземців зовсім відмовлятися від їжі неввічливо, адже для вас, дорогої заморської гості, господарі приготували свої кращі національні страви і дуже чекають, щоб ви їх оцінили. Отже, якщо вже прийшли, доведеться поступитися своїми принципами і запастися таблетками для поліпшення травлення (незнайома їжа — стрес для шлунку).

Алкоголь — інша справа, від нього у будь-якій країні можна сміливо відмовитися

Найпростіший спосіб позначити тверде “ні” — приїхати на машині. Брехати не доведеться, адже причина дуже об’єктивна. У деяких країнах за законом можна випити келих вина, перебуваючи за кермом, але якщо ви так зробите, є ризик, що господарі заходу ввічливо будуть підливати ще і ще. Можливо, краще і не починати?

Остання порада

Якщо йдеться не про критичну ситуацію зі здоров’ям, коли їсти не можна за медичними показниками, не поспішайте відмовляти собі у відмінно приготованій вечері. Тепла атмосфера за столом зближує і розташовує до дружнього спілкування. Зовсім небагато смачної їжі у гарній компанії не зіпсує вашу фігуру, але значно поліпшить настрій. Крім того, за дружнім столом можна зав’язати нові корисні і приємні знайомства.