Вам не щастить, вам погано? Отже, у вашому будинку побувала нечисть!

У православному світі 17 липня згадують святого Андрія Крітського єпископа. Дату у народному календарі прозвали день Андрія Наливи, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Андрій?

Жив Андрій в місті Дамаску в VII-VIII століттях. Його батьки були благочестивими християнами. Хлопчик народився німим і не розмовляв до семи років. А тоді він пройшов таїнство Причастя, і сталося чудесне зцілення від німоти.

У віці чотирнадцяти років Андрій прийняв рішення стати монахом. При імператорі Юстиніані II він був обраний архієпископом. Святий Андрій відомий як видатний церковний оратор.

Які традиції та обряди існують у цей день?

На Русі цю дату назвали днем Андрія Наливи, бо 17 липня вже наливається вівсяне колосся — головна культура наших предків. Адже майже щодня у слов’ян подавали на стіл вівсяні киселі та каші.

Згідно з давньою традицією, спечіть сьогодні вівсяне печиво і почастуєте знайомих, сусідів, родичів і людей, які просять милостиню біля храму. Так ви привернете у свою сім’ю на весь майбутній рік достаток, злагоду і мир.

Сьогодні не давайте в борг нікому й самі не займайте, щоб не накликати на свою сім’ю матеріальні труднощі.

На першу половину дня не плануйте вирішення важливих питань, не починайте нових справ. Бажано перенести їх на другу половину дня, а ще краще на завтра.

Сьогодні проведіть народні обряди для захисту житла від нечисті!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Наші предки вірили, що 17 липня нечиста сила з особливою активністю починає творити свої гидкі справи. Щоб захиститися від неї, люди обкурювали димом звіробою оселі.

Як дізнатися, що в будинку побувала нечисть?

Про те, що у ваш будинок нечиста сила заглянула, можна дізнатися простим способом. Візьміть сковорідку і насипте в неї сіль, освячену в церкві (або четвергову, яку готують у Чистий Четвер напередодні Великодня).

  Джамала назвала три фільми цього року, які їй дуже сподобалися

Поставте сковороду на невеликий вогонь і протягом 10-15 хвилин нагрівайте. Якщо сіль потріскує і набула темно-коричневий або навіть чорний відтінок, значить, у вашому будинку були темні сили. Остерігайтеся їх витівок! Якщо ж сіль стала злегка жовтуватою, то можна не переживати — в будинку все чисто.

Як захистити віконні прорізи?

Нечиста сила може в будинок через вікна пробиратися, тому їх потрібно убезпечити. Виготовте спеціальні обереги і закріпіть над вікнами.

Візьміть гілочки верби і скрутіть з них вінок — це буде каркас оберега. З допомогою клею або дротиків закріпіть на ньому різного кольору намистинки і ґудзики, яскраві стрічки з клаптиками, пір’я птахів.

Під час кріплення оберега вимовте замовний текст: «Як для нас, що живуть на землі, далекий небесний місяць, так і мій будинок недосяжний для нечистої сили».

Як захистити вхідні двері і поріг?

Початком кожного будинку є поріг і вхідні двері. Але через них не лише заходять до нас сусіди і рідні, але і нечисть може пробиратися.

Щоб перегородити їй дорогу, обов’язково закріпіть над вхідними дверима з внутрішньої сторони горобинові, осикові або ялинові гілки, сушені букетики кропиви або будяка, сплетену косу з цибулевих або часникових головок.

Ніколи не піднімайте виявлені на порозі будинку незнайомі речі або сміття. Ще більшу небезпеку являє голка з чорною ниткою, встромлена в одвірок. Такі знахідки прибирайте, надівши на руки рукавички. Потім спаліть їх або закопайте, а вхідні двері збризкайте святою водою.

Прикмети погоди на 17 липня

  • Якщо сьогодні почався дощ, то подивіться на поведінку домашніх курей. Дощова погода триватиме кілька днів, якщо всі курочки сховалися в курник.
  • Очікується не просто дощ, але ще й град, якщо 17 липня грім гримить розкотисто і безперервно.
  Українські діджеї ARTBAT виступлять на всесвітньому фестивалі Coachella 2022