Актуальні новини

18 лютого – день Трояна Зимового: традиції, обряди та прикмети

Сьогодні потрібно зробити щось корисне для всіх. Що саме?

18 лютого стародавні слов'яни відзначали свято військової слави – день Зимового Трояна. За народним календарем дата отримала назву поминальниця, голодуха, Агафія-коровниця, інформує .

Що це за свято – день Трояна?

Назва походить від оборонної споруди – вала Трояна, на якому слов'янські воїни збудували форпост і захистили землю руську від досвідчених, добре навчених римлян.

День, коли сталася битва і римські воїни були розгромлені, став шанованим військовим святом на Русі. Святкували його пишно, вдень воїни показували на публіку свою майстерність, а ввечері за щедро накритим столом поминали тих, хто не повернувся з поля бою.

Обряди й традиції цього дня

Сьогодні в православ'ї день святої Гафії, яка вважається заступницею від пожеж. Не пропустіть цю важливу дату і заготовте захисні обереги, які допоможуть зберегти будинок від стихії вогню:

1. Для цього з ранку господині випікають житній хліб (якщо не виходить випекти, просто купіть), а потім разом з сіллю несуть його в церкву для освячення.

2. Повернувшись з церкви, читають над хлібом і сіллю замовні слова:

«Агафія, прошу тебе, заступися. Зроби так, щоб дім наш при пожежі міг врятуватися. Язики вогню зупини, і до оселі близько не пусти. Тричі від полум'я будинок заклинаю. І твоє ім'я, Агафія, прославляю. Амінь».

3. Тепер хліб з сіллю прибирають на зберігання. Якщо трапиться пожежа, хліб потрібно кинути у вогонь, а зверху висипати сіль, щоб полум'я не розповсюдилося.

Також 18 лютого прийнято відлякувати нечисту силу від житла. Наші предки для цього в наявні в будинку щілини засували сушений чортополох.

Сьогодні здійснюйте корисні та добрі справи

За давньослов'янським звичаєм у день Зимового Трояна кожен воїн мав зробити щось корисне для своєї родини, Батьківщини і для інших людей.

  З-під російських бомб

Традиція через багато століть дійшла і до наших днів. Але зараз не тільки воїни повинні робити добрі справи, це під силу будь-якій людині. Світ тоді стане добрішим, а життя людей щасливішим.

Робити добрі справи зовсім нескладно, зате дуже приємно. Якщо не знаєте, з чого почати, скористайтеся запропонованими порадами:

• Перебуваючи за кермом, пропускайте завжди пішоходів.

• Якщо пекли щось смачненьке, поділіться з самотньою літньою сусідкою. Затримайтеся у неї на півгодинки, запитайте, як здоров'я, поспілкуйтеся небагато. Літнім людям так бракує уваги.

• Зробіть маленький подарунок комусь із обслуговуючого персоналу. У лікарні почастуйте апельсином медсестру, яка ставить крапельниці і робить уколи; подаруйте маленьку шоколадку прибиральниці, що наводить чистоту в під'їзді.

• Якщо бачите, що когось несправедливо кривдять, навіть якщо це незнайома людина, вступітесь за неї, підтримайте.

• Коли заходите або виходите з під'їзду, а за вами слідом йде літній сусід, зупиніться і притримайте двері для нього.

• Якщо вам сподобалося обслуговування в кафе або ресторані, подякуйте офіціантів, а ще краще залиште для закладу письмовий відгук (у спеціальній книзі або соціальній мережі).

• Перегляньте свої речі. Те, що давно не носите, віддайте в дитячі будинки або в церкву (там роздадуть нужденним).

• Якщо ви прочитали газету чи журнал, то не викидайте, а залиште в якомусь громадському місці, краще всього в транспорті (поїзді, автобусі, метро). Хтось поступить точно так само і по ланцюжку пресу прочитають багато людей.

• У день народження іменинники приймають подарунки від друзів, знайомих і рідних. А ви у свій день народження піднесіть подарунок батькам. Адже вони дали вам життя, і для них це дуже важливий день.

  Міжнародний день циган — відзначають 8 квітня

Народні прикмети

Якщо 18 лютого тепла погода, значить, весна вже на підході.

Мало снігу в день Гафії – чекайте посушливе літо.

Залишити відповідь