У цей день Феодору молилися про відшукання вкрадених речей і зниклих безвісти людей.

У православному світі 2 березня згадують про християнського святого — великомученика Феодора Тирона. За народним календарем дата називається день Федора Тирона, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Феодор Тирон?

Родом Феодор походив з турецького міста Амісії, проживав у III столітті. Був він християнської віри, перебував на службі воїном мармарітського полку.

У період правління імператора Галерії почалися гоніння на християнство. Феодор своєї віри не зрадив, за що його заточили у в’язницю і прирекли на голод. Через деякий час здивовані наглядачі побачили, що Феодор живий, цілодобово молиться, і голодна смерть його не бере.

Тоді його тіло піддали страшним мукам — стругали металевими зубцями. Але Бог дав йому сили витримати і це випробування. У люті мучителі спалили Феодора на багатті.

Християнка на ім’я Євсевія забрала з попелища останки, неушкоджені полум’ям, і у своєму дворі поховала. Пізніше їх перенесли до Константинополя.

Які на цей день обряди та традиції?

2 березня незаміжні дівчата ворожили на свою долю. З настанням сутінків виходили погуляти на вулицю, і якщо першою зустрічалася жінка, значить, бути в цьому році вдалому заміжжю.

У наших предків існували заборони на цей день:

• Не можна сьогодні вночі на небо дивитися. Якщо побачити, як зірка впала, то незабаром чекає важка хвороба і смерть.

• Рукодільницям забороняється на ніч кидати свою незавершену роботу. Обов’язково треба скласти в коробку або у тумбочку заховати, тричі перехрестити і прочитати молитву. Кажуть, що вночі з болота може кікімора з’явитися і напакостити, неприбране рукоділля розірве або всі сплутає нитки.

Спробуйте сьогодні відшукати свої втрати

На Русі вважалося, що святий Феодор Тирон допомагає повернути вкрадені або загублені речі, і навіть відшукати людину, безвісти зниклу. Люди моляться йому і просять не тільки про повернення додому зниклих рідних або втрачених речей, але і про захист житла від злодійства.

  52-річний "танцюючий мільйонер" Джанлука Ваккі та його 25-річна кохана Шерон Фонсека стали батьками

Згідно з народними повір’ями в кожному домі крім Домовика ще живе його родич — дух Воструха (або Скарбник). Живе він в основному за піччю або на горищі.

Дивна у нього є здатність — кожен шерех може вловити. І якщо до хати злодій або шахрай підходить, Воструха такий шум підніме, так почне голосно голосити і охати, що зловмисник буде з жахом бігти, куди очі дивляться.

За це до Вострухи народ ставився з повагою. До того ж він був добрий, ніж його родич Домовик, ніколи не вередував і господарів не ображав. А Домовик, як відомо, якщо образити його, відразу пакостити починає.

Обов’язково, коли переїжджаєте на нове місце проживання, покличте цих двох духів з собою. І частіше їх смакотою пригощайте. Вострусі на горищі або за піччю кладіть сухарики, шматочок цукру, пиріжки він дуже любить.

При цьому попросіть, щоб будинок оберігав і чужих не підпускав. Він до речі охороняє не тільки домашнє майно, але і непорочність юних дівчат.

Ритуал, щоб повернулася додому зникла людина

Щоб виконати цей обряд, вам знадобиться замок з ключем, тканина чорного кольору, невеликий шматок мотузки і якась річ зниклої безвісти людини.

Той, хто буде проводити ритуал, повинен зняти з себе всі прикраси, і навіть натільний хрест, надіти вільну сорочку з довгими рукавами і розпустити волосся.

1. Чорну матерію постеліть біля вікна, покладіть на неї підготовлену річ зниклої людини, а зверху замок.

2. Ключик надіньте на мотузку, зав’яжіть її та повісьте собі на шию.

3. О третій години ночі відчиніть вікно, станьте на матерію і скажіть заговорений текст:

«Рабі Божій (ім’я зниклої людини) шлях додому на замок закритий. Але я від того замку знайшла ключик і дорогу до будинку відчинила. З’явиться вона незабаром і у двері постукає, наша довгоочікувана зустріч трапиться».

  23 червня — день Тимофія: історія, традиції та прикмети свята

4. Тепер зніміть ключик з шиї, вставте його в замкову щілину і разом з річчю скрутіть в чорну матерію. Сховайте згорток у затишному місці до того часу, поки не повернеться додому зникла людина.

Прикмети погоди на 2 березня

  • Майбутній травень буде холодним, якщо сьогодні густий туман на землю опустився.
  • А якщо 2 березня багато снігу, значить, квітневі дні очікуються дощовими.