У цей день усіх коней, наявних у господарстві, обов’язково треба було прогнати по річковій воді і облити нею з ніг до голови.

Купальниця — один з найменш відомих християнських православних свят відзначається 20 травня. В цей день традиційно вшановують пам’ять святого Акакія, який був сотником Мартисійського полку під час правління імператора Максиміліана, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Акакій Каппадокіянин, Візантійський, сотник — один із перших православних Святих, який випробував на своєму життєвому шляху багато позбавлень і страждань за християнську віру. Він жив до визнання Римом християнства, але будучи віруючою людиною, відчував неможливість зрадити свої ідеали і думки про Бога, навіть перед обличчям неминучої розправи і гонінь.

Воєначальником при полку, в якому служив Святий був деякий Фірма. Цей державний діяч за наказом імператора Максиміліана почав з’ясовувати релігійні уподобання своїх підлеглих. Акакій, який займав високу посаду сотника не став приховувати ставлення до християнської церкви і не став відрікатися від неї навіть на порозі смерті.

З його життям пов’язано багато цікавих історій. Але головна суть духовного єднання сотника і Бога укладена в останніх місяцях життя Святого, коли йому довелося на подобі Христа пройти ряд важких випробувань побоями, образами, приниженнями. Страта була проведена через відсікання голови.

Фірма, після допиту Акакія направив його до вищого чиновника Вівіана. Цей воєначальник суворо покарав сотника за його погляди і після важких тортур, Акакій був поміщений в тюремну камеру, де відчував голод, спрагу, холод. Тіло, зранене знущаннями Вівіана погано відновлювалося.

Але зраненого Акакія разом з іншими ув’язненими повели у Візантію. Солдати, які супроводжували ув’язнених не намагалися навіть проявляти співчуття або милосердя до ув’язнених і йшли дуже швидко. Але, коли колона зупинилася на нічліг, Акакій проявив свій духовний потенціал тим, що не дивлячись на біль і страждання подякував Господу за можливість цього духовного подвигу.

  6 серпня — день Гліба і Бориса: історія, традиції та прикмети свята

У відповідь на сказану подячну молитву з Неба долинув гучний голос, який закликав Святого триматися і не здаватися під натиском бід і обставин. Цей голос чули і стражники, і ув’язнені. Деякі з них увірували в Акакія як у Святого і просили його настанов і молитов.

По прибуттю до Візантії, стражники доповіли імператору про таке чудо. Імператор прирік Святого на більш важкі умови і більш суворі тортури у порівнянні з іншими в’язнями. Його морили голодом і спрагою і постійно катували тортурами і побиттям.

У цей момент відбувається друге відоме чудо. До Акакія посеред ночі являються безтілесні світлі істоти і омивають йому рани. Їх знову бачили і стражник, і ув’язнені разом зі Святим люди.

На наступний день сотник постав перед імператором здоровим і бадьорим юнаком. Імператор піддав тортурам стражника, думаючи, що той таємно годує в’язня і дає йому воду для вмивання. Однак стражник клявся, що твердо виконував наказ його імператорської величності. Сотник заступився за стражника, що було підставою для того, щоб відсікти голову в’язню. Кару привели у виконання в 303 році.

За легендами, Святий з радістю прийняв смерть. Перед відсіканням голови подякував Господу за можливість прийняти смерть за його ім’я.

Мощі Святого мученика Акакія Каппадокіянина, Візантійського сотника спочивають у місті Сцілла на півдні Італії.

Традиції та обряди

В цей день належало здійснити обмивання і себе, і коней, які перебували в огорожі свого господарства. Обмивання відбувалося у відкритому водоймищі. Коли не було можливості з ніг до голови помити тварину, її просто пускали в галоп по воді.

Проводячи обмивання не у водоймі, а в дома, належало виставити з ранку у двір відра з водою, щоб ті просочилися силою сонця.

  До мурах чуттєво: фільми про кохання на реальних подіях

Важливо було в цей день зробити якомога більше корисного для свого городу і посівів у полі.

Дивна традиція. Треба було піти у гості і накрасти трохи насіння. Вважалося, що вкрадене насіння краще приживеться.

Прикмети

  • Молодий місяць в небі — прийшов час садити овочі, щоб восени отримати багатий врожай.
  • Якщо веселка з’явилася, то хороша погода буде, якщо веселку ввечері видно. Вранці — до поганої погоди.