21 квітня — день апостола Родіона: історія, прикмети та звичаї свята. Сьогодні не можна сваритися — в поганому настрої будете ще тиждень перебувати.

У календарі церковних і народних свят 21 квітня — день Родіона. За старим стилем ця дата припадала на 8 квітня. Православний світ шанує святого апостола і священномученика Іродіона, згадуючи його подвижницький життєвий шлях. Примітно, що день поминання святого є і в канонах католицької церкви, інформує Ukr.Media.

Історична довідка

Згадка про Іродіона (або Родіона) зустрічається у священних книгах Нового Завіту. Він належав до сімдесяти апостолів, яких Ісус Христос обрав для поширення віровчення про Царство Боже. Згідно з біблійними переказами, святий народився в кілікійському місті Тарса, він був учнем і кровним родичем апостола Павла, супроводжував його в багатьох мандрах, вів благочестивий спосіб життя і проповідував разом зі своїм учителем основи істинної віри в Христа.

За наполяганням апостолів Петра і Павла, Іродіон був висвячений єпископом в грецькому місті Патри. Там він гаряче і самовіддано поширював слово Боже, звертаючи в християнську віру багатьох ідолопоклонників з числа іудеїв і греків. У повісті описується випадок, коли розлючені служителі язичницьких культів, почувши проповіді про Спасителя, напали на єпископа і жорстоко побили його камінням і палицями. Завдавши смертельних ударів, мучителі були впевнені, що вбили святого, але по милості і благодаті Божій він залишився живий і неушкоджений.

Після, священномученик залишив свою єпархію і разом з іншими апостолами Петром і Олімпом пішов до Риму, де до самого кінця земного життя, попри жорстокі гоніння християн, виконував свою місіонерську працю. Господь наділив Іродіона чудодійною силою: проповідуючи вчення про Бога, він зцілював хворих і виганяв бісів. Разом з іншими сподвижниками церкви він прийняв мученицьку смерть приблизно в 67 році, відразу після того, як за наказом імператора Нерона, розіп’яли апостола Петра.

  Міжнародний день Балтійського моря - відзначається 22 березня

Народні прикмети і звичаї

Люди спостерігали за подіями, що відбуваються в навколишньому світі, помічали зміни в природі, так народжувалися народні традиції, прикмети і звичаї.

  • 21 квітня традиційно починали роботи в полі, приступали до оранки та посіву зернових культур. Існувала навіть приказка: “На Родіона хоч бруд топчи, а овес сій”.
  • Непогожий похмурий день обіцяв неврожайний рік.
  • Ранковий туман віщував часті дощі влітку.
  • Купи льоду на річках говорили про те, що і хліба в будинку буде в достатку.