Не пропустіть сьогодні світанок – важливо побачити Сонце!

В православ’ї 23 квітня згадують святого мученика Терентія і його друзів. За народним календарем дату називають Терентій Маревний або просто день Терентія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Терентій?

Жив Терентій в III столітті і дотримувався християнської віри. Коли до влади прийшов імператор Декій, то на християнство почалися гоніння. Правитель змушував Терентія і його соратників відмовитися від Христової віри.

Але вони не змінили своїх переконань, за що були кинуті у в’язницю і піддані важким мукам. Їх ув’язнили у важкі кайдани і морили голодом.

Але вночі у в’язниці з’явився посланий Господом Ангел, який нагодував в’язнів і зняв з них кайдани. Дізнавшись про це, розлючений імператор дав указ заповнити камеру зміями.

Через деякий час, мучителі залізли на дах, щоб зверху подивитися, що відбувається в темниці. Вони були шоковані від побаченого — Терентій і його соратники виявилися неушкодженими і спокійно молилися, а біля їхніх ніг лежали повзучі гади.

Тоді Декій наказав відрубати в’язням голови. Християни забрали їх тіла і провели за містом обряд поховання.

Які на цей день існують традиції і обряди?

23 квітня здавна вважається енергетично потужним днем. На цю дату можна намічати багато зустрічей, справ, заходів, вирішувати складні питання, все вийде.

А ще сьогоднішня дата сприятлива для любовних ворожінь і магії. Наші предки вміли в день Терентія дізнаватися про майбутні події на найближчі три місяці.

Для цього треба відразу, як прокинетеся, підійти до вікна, подивитися на вулицю і почекати, хто пройде повз першим:

• Інвалід — значить, незабаром помре хтось із близьких вам людей.

  26 липня — Собор Архангела Гавриїла: історія, традиції та прикмети свята

• Пролітає птах — познайомитеся з новою цікавою людиною або отримаєте важливе повідомлення.

• Жінка-бабуся — до хвороб і невдач.

• Молодий чоловік або жінка — до спокійного і щасливого життя.

• Кішка — вас чекає прибуток і фінансове благополуччя.

• Собака — до сумних новин.

За стародавнім звичаєм сьогодні спостерігають за сходом сонця!

Слов’яни 23 квітня намагалися рано прокинутися, вийти на вулицю і уважно подивитися на схід, щоб не пропустити момент, коли сонце зійде.

Взагалі для наших предків поняття «сходу» і «заходу» сонця були дуже важливими. Вважалося, що могутнє світило сонце народжується на сході і дарує життя всьому живому на землі.

З приходом на Русь християнства люди стали вірити, що на сході живе Бог, а на заході, де в кінці дня сонце ховається за горизонт, вічний людський супротивник і ворог Сатана.

Селяни 23 квітня спостерігали за сходом сонця, щоб дізнатися, який урожай чекати майбутнім літом.

Якщо воно викочується з-за обрію ясне, значить, озимі можуть не зійти, доведеться поля переорати і посіяти ярі. Якщо ж сонце сходить червоне, а навколо туманна димка, можна чекати хлібородного літа.

Існувало народне повір’я, хто рівно опівдні 23 квітня на яскраве сонце погляне, у того пелена з очей спаде.

Так що якщо у вас є проблеми із зором, виходьте опівдні на вулицю і зверніть свій погляд до небесного світила, після чого тричі перехрестіться.

Про схід сонця народна мудрість говорить:

• Хто прокинеться за годину до сходу сонця, тому будь-які таємні помисли відкриються.

• Хто встане разом зі сходом, той протягом дня встигне купу справ виконати і буде здоровим.

  У Стамбулі вперше стартували Дні українського кіно

• Ті, хто через годину після сходу сонця прокидається, нічого протягом дня не встигнуть, все буде валитися з рук та до того ж стануть долати недуги.

У народі вірили, що на світанку народжуються розумні люди, а у другій половині дня — ледарі.

Не можна ховати небіжчиків вже ближче до заходу. Інакше сонце, яке збирається ховатися за обрій, прихопить з собою його душу.

Найстрашніше побоювання викликало у народу сонячне затемнення. Вірили, що це витівки злих духів, вони крадуть світло, а потім у темряві в свої мережі людей заманюють. Звичайно, з розвитком науки астрономії така прикмета тепер здається наївною.

Але все-таки протягом багатьох століть помічено — якщо сталося в році сонячне затемнення, багатого врожаю не буде. А якщо і вийде щось виростити і зібрати, то воно довго не збережеться.

Прикмети погоди на 23 квітня

  • Скоро буде зовсім тепло, якщо в день Терентія вже з’явилися перші павуки.
  • Температури нижче нуля більше не очікується, якщо до 23 квітня на ліщині вже висять сережки.