Увечері наші предки виходили на вулицю і дивилися на місяць. Якщо місяць «грає», то урожай буде хорошим.

Народне свято Афанасьєв день відзначається 18 липня 2019 року (за старим стилем — 5 липня). За церковним календарем це дата вшанування пам'яті преподобного Афанасія Афонського, ігумена, інформує .

Назву «Свято Місяця» день отримав за спостереження за нічним світилом в цей час.

Історія

Афанасій (ім'я при хрещенні — Авраамій) народився в каппадокійському місті Трапезунд приблизно з 925 по 930 рік. Його батьки були християнами. Коли їх не стало, сироту прихистила черниця. Після отримання освіти юнака призвали до двору імператора Візантії як учня Афанасія, відомого оратора та вчителя словесності. Через кілька років Авраамій сам став учителем. Але не до цього прагнула його душа. Він пішов у Киминський монастир, став учнем його засновника Михайла Малеїна і прийняв чернецтво з ім'ям Афанасій.

У 960 році він прийшов на святу гору Афон. Перші роки відлюдники, які жили поруч, були проти його ідей об'єднання скитів. Але вже в 963 році вони побудували першу обитель, після якої звели ще три. Вороже ставлення змусило Афанасія покинути Афон і перебратися на Кіпр. Там йому привиділася Богородиця, яка пообіцяла допомогу і захист.

Афанасій повернувся на гору ігуменом. Він продовжував будувати монастирі, поки не загинув при обвалі стіни 5 липня 999 або 1000 року.

Традиції

Люди спостерігають за Місяцем. Небесне світило в цей день втрачає свій холод, стає тепле і готове обдарувати всіх своєю силою. Якщо ввечері або вночі довго спостерігати за ним, то можна поповнити життєві сили і зміцнити здоров'я.

Прикмети та повір'я

  • Якщо вранці в небі видна веселка, то наступний день буде дощовим.
  • Веселка у вечірньому небі — наступний день буде ясним і теплим.
  • Хмари жовтого кольору — до швидкого дощу.
  • Ясний Місяць, який "грає" говорить про те, що осінь буде теплою і сонячною.
  • Якщо Місяць затягнутий туманною пеленою і від цього здається більшим, то незабаром почнеться негода.
  • Якщо нічне світило біле і яскраве, то температура знизиться, і опадів не буде.
  • Місяць здається зеленуватим — скоро почнеться дощ.
  • Якщо Місяць «грає» — стрибає з місця на місце, міняє колір, тьмяніє або навпаки, стає дуже яскравим, ховається за хмарами і знову визирає, то урожай буде хорошим.
  • На листі клена є краплі — через кілька днів прийдуть дощі.
  Фітнес-модель забажала сфотографуватися на тлі свинок, але їй не пощастило, свиня вкусила модель за попу