Православна церква 23 травня вшановує апостола Симона Кананіта – покровителя шукачів скарбів, хліборобів і шлюбу.

Народне свято Симонов день відзначається 23 травня 2019 року (дата за старим стилем — 10 травня). За церковним календарем цього дня вшановують апостола Симона Зілота, Кананіта, інформує .

Історія

Симон був зведеним братом Спасителя від першого шлюбу святого Йосипа. Жив у I столітті в Кані Галілейській. Був простим рибалкою і зелотом.

На третій день після повернення Спасителя в місті святкували весілля Симона. Під час урочистості закінчилося вино. Це могло обернутися ганьбою для молодої пари і вважалося поганою ознакою. У цей момент сталося перше диво Христове. Марія попросила сина допомогти молодим. За волею Ісуса вода в чанах перетворилася в добре смачне вино. Побачивши це чудо, Симон увірував в Господа всією душею. Він залишив молоду дружину і пішов з братом. Згодом Симон став не тільки Його учнем, але і одним з дванадцяти апостолів.

Так як про життя святого більше залишилося усних переказів, ніж письмових, в його подальшій долі є деякі розбіжності. Симон відвідав Юдею, Мавританію, Єгипет і Лівію, де ніс слово Боже. Далі англійська, німецька та російська версії розходяться. Також достеменно невідомо, як саме помер апостол — на хресті або його розпиляли пилкою. Але немає ніяких сумнівів, що він прийняв мученицьку смерть.

Традиції та обряди

Святий Симон вважається покровителем всяких трав та помічником у пошуках скарбу. Тому день ідеально підходить для збору цілющих трав, коріння і пошуку скарбів. Перед тим, як відправитися за зборами, необхідно помитися, надіти все чисте і попросити благословення у Матінки-Землі. Деякі трави або корінці бажано збирати не голими руками, а чистим відрізом тканини, хусткою або рушником.

  У червні в Україні відбудеться знакова подія: до Києва їде найкращий діджей світу Armin Van Buuren

У Симонов день біля ліжечка дитини ставлять новий віник. Якщо він швидко в'яне, значить, малюк скоро захворіє або вже хворий.

У цей день не прийнято працювати на землі. Заборонено встромляти в грунт будь-які гострі предмети, палиці, кілки і сільськогосподарське знаряддя.

Прикмети та повір'я

Дощ іде довго — літній сезон буде непогожим.

Купчасті хмари весь день на небі і надвечір не зникають — найближчі дні будуть сонячними і теплими.

Птахи до ранку співають — до дощу.

Якщо закріплений над вхідними дверима віник падає на людину, яка увійшла — це означає, що вона прийшла з нехорошими думками.